Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Triál kiegészítők




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Fém ásó
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 12, 2012 8:00 pm 
 
Boulder Metal Scale Shovel with D-Grip

azaz ásó kapa nagyharang...Latya módra...

Alapnak vettem az RC4WD-n kapható 12 dolláros fém ásót, azaz a méreteit inkább mint a pontos másolását.Méretek a képen...
Kép
Első körben a rajz evidens mert anélkül semmi sem megy. Anyagnak egy maradék 5mm belső és egy 5mm külső átmérőjű csődarabkák amik egymásba csusszannak, némi hulladék alumínium lap és egy rozsdás szeg...
Kép Kép
Miután összeállt a rajz, kivágtam egy papír sablont így könnyebben rajzolok az alura és nem azon méregetek firkálgatok...aklkoholos filccel körberajzolttam és már vágtam is ki egy sima bádogos ollóval
Kép
Satuba fogtam a nagyobbik méretű csövet és befűrészeltem egy-egy v alakú nyílást ahova majd az ásó "lap" kerül. Ezt addig reszelgettem míg teljesen méretre beült az ásó lap a helyére.
Kép Kép
Miután úgy éreztem a helyén van, fogtam és az első csőszakaszt levágtam méretre de ezt is V alakban mert akkor jobban is hasonlít és nem áll neki rosszul egy kis csicsa....
Kép Kép Kép
Belehúztam a nyelet az eslő szakaszba mert így máris merevebb az egész és satuban összefogva Loctite pillanatragasztóval jól megragacsoltam az alucső és az ásó lap alu találkozását.
Kép Kép Kép
Eleget agyaltam a nyélen de végül a legegyszerűbb azaz a szögből hajlított normál kialakítással lévő varia mellett döntöttem...egyszerű (-nek nézett ki először) és van....
Kép Kép
A kissebik csőből vágtam egy darabkát belehassintottam egy kis vágást így ha rányomom a szög köré remélhetőleg körbeöleli....satuban könnyebb így oda fogatva tekergettem körbe a "nyelet"
Kép Kép
Jól körbekentem a csatlakozásokat a csöveken belül ragasztóval hagytam száradni majd az egészet főképp a ragasztásnál felcsiszoltam és részemről ennyi
Kép Kép Kép

Nem ammerikaii hanem home made.. de legalább azonnal van és nem 12 dodó...enyém, én fiam :D :D
Lehet full alu és akár le is lehet kenni ilyen olyan színűre mint pl ez a fekete alu kombót :
Kép

Első ránézésre nagynak tűnik egy 12-13 cm-es lapát de miután odavágtam a platóra nem éreztem nagynak, így azt hiszem megtartom... remek darabja azaz kiegészítője lesz majd az autónak...

Üdv
Latya


Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Scale Fém ásó
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 12, 2012 8:25 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 8:29 pm
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Gödöllő
Ez nagyon király!
Lefested?

_________________
"Buff neki, azt karist!"


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Scale Fém ásó
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 12, 2012 9:20 pm 
 
Festve :

Kép


Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Scale Fém ásó
 Hozzászólás Elküldve: hétf. feb. 13, 2012 11:23 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
ÓÓó, az a bizonyos gyógyszer jó messzire gurult :D
8-)
Tetszik, ez alapján csinálok én is ilyet, köszi!


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Trial építések » Triál kiegészítők


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség