Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Triál kiegészítők




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Sörös Hordó
 Hozzászólás Elküldve: hétf. feb. 13, 2012 6:20 pm 
 
Plastic Bier Barrel
azaz
Mini Sörös Hordó műanyagból
Itt is az RC4WD vehető darabja volt a kiszemelt példakép
Kép
Alapnak természetesen a megmaradt kacatokból válogattam így esett a választás a méretét tekintve megfelelőnek kinéző gyógyszeres dobozra. Ezt olyan 31mm átmérő és majd 46mm hossz jellemzi.
Előzetesen már megszabadítottam a felső perem egy részétől így folytatólagosan most is le vágom alul felül, de alul figyelve arra hogy pont az egyenes és íves rész találkozásánál vágjam el ezzel ki is alakítva a majdani fedelet. Kinder tojás belsőből vágtam egy bele passzoló íves csücsköt és mindent szépen átcsiszoltam. Főképpen a gyógyszeres dobozt aminek a külseje fényes csúszós kialakítású volt.
Kép Kép Kép
Belecsiszoltam és beragasztottam mindkét munkadarabot az előzőekben aljaként funkcionált részt fejjel lefelé felülre és a tojás darabkát alulra ez utóbbit 2-3 mm el feljebb az alsó peremtől a felső fedelet pedig ~1cm el lejjebb a felső élétől.
Kép Kép
Amíg száradtak a végdarabok előkészítettem a henger mintáit, vágtam 1 mm styrolból ~1-1,5 mm széles csíkokat amiket meg is hajtottam ívesre előkészítve a hengerre hajlítás megkönnyebbítésére.
Kép Kép
Berajzoltam a majdani vonalait a csíkoknak és egyesével szépen fel is ragasztgattam a helyükre őket. A ragasztásnál a már jól megszokott nem sajnáljuk téma szépen körbeöntve a széleit mindenhol hogy ne maradjon hézag ezzel is elkerülve a gittelést a festés előtt.
Kép Kép Kép
Mivel egy ilyen kis minihordón az 1 mm styrol karima is vastagnak hat így egy 100 csiszolót rátettem egy (kemény szivacs szerű) csiszoló kockára és szépen körbe csiszoltam hozzávetőlegesen az anyag feléig így kb. 0,5 mm lóg ki a minta az oldalától. Ugyanezeknek a csíkoknak az éleit is lecsiszoltam majd kézzel is ívesre kerekítettem így ténylegesen olyan mintha a hordó anyagában lenne ez az erősítő karima.
Kép Kép
Miután hézagmentes és szépen lekerekített formát kaptam más dolgom nem is maradt mint belevágni a fogantyúkat és ráragasztani egy 5mm rúddarabból a kupakrészt. Arányaiban egy scale minihordónak felel meg ami lássuk be elengedhetetlen része az of-road és a triál világának.
KépKép Kép
Végezetül festéshez Model Master és abból is a Chrome Silver, ami a leginkább adja vissza az alumínium érzetét (színre), ecsettel kenve, kicsit karcos kinézettel így is erősítve a "használt tárgy" érzetét a hordó felületén.
KépKép
Apró ötletes és mint látható egyszerűen elkészíthető kis scale kiegészítője ez is az Rc. triál világnak.


Üdv
Latya


Kép


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 1 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Trial építések » Triál kiegészítők


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 35 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség