Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 10, 2014 7:03 pm 
 
Általános mindenféle de nem off és nem feltétlen triál de azért csak kötődik hozzánk vagy valamelyik nyavajás rc-hez......


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Közélet Rc fakéz és a többiek.
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 10, 2014 7:59 pm 
 
NEM LESZ RÖVID EZ TUTI DE BENNE VAN MINDEN
MINDENKI ÉS MÉG ANNÁL IS TÖBB !!

Válasz egy privát üzenetre és egyben legyen a téma megkezdése...

Hívjuk ezt Latya részéről az utólsó kezdeményezésének a közélet feljavítására annak ismételt elindítására.


Nos Igen és minden de nem i

De van egy remek ötletem...ezzel talán visszahozhatom a fórum életet és reménykedem mert nekem életrészem ez ...azaz a fórumok az általuk generálódott köz és rc élet

Szóval nagyon nagyon örülök ha a kialakult vélemény pozitív mert tudom,
én sem vagyok ám mindég és minden hozzászólásommal elfogadható vagy megérthető.
Én az elmúlt 13 évben játékteremben dolgoztam 24/48 -as beosztásban így az által az elmúlt 5-6 évben volt időm belemélyedni a stirolozás rc-oldalába.
A stirolt már korábban is használtam talán a '90 évek derekán spoilereket majd a 2000 évek elején airbrush által fstéshez műanyag tank vagy sisak egyéb festhető dekorcuccokat.
Jelenleg egy "Dohány-Mutyi" boltban vagyok és a beosztásom megint építő támogató hozzávetőlegesen 2 nap meló (akkor semmi idő) és 2 nap szabad.....
Így van időm és kedvem is dolgozgatni új dolgokat tanulni faragni egyebek.

Nos triál, közélet és a többiek.
sorban :
Fórum
e nélkül lófasz sincs nemhogy közélet. Itt vagyunk együtt független attól ki hol lakik. Mintha szomszédok vagy jóbarátok lennénk. Itt megosztjuk véleményünket amire várjuk a választ mintha beszélgetnénk egy sör mellett. Bemutatjuk az építéseinket új kreálmányainkat vagy a frissen beszerzett egyedi vagy új dolgainkat. Amire ismét nem csak egy lájkot vár az ember hanem ha érdemleges a dolog (és miért ne lenne az) kérdéseket kontra véleményeket.
Azaz szerintem főképpen hogy említed "vidéki" vagy ezzel azt hiszem át is hidaltuk akár napi szinten a távolságot.


Miért ez a fórum : Moderálás hiánya az RC anyafórumon és elkelett már egy igazán szakmai triál sajnos halott króler fórum is amin összegyűjtve lehet a témakörben nézelődni beszélgetni. Az hogy ezt a feladatot színvonalasan és életszerűen a hrcct lépte meg nem jelent semmit. Nem tiltottunk ki sztem még egy embert sem mióta működik a dolog és azt hiszem ez pont elég kontra érvnek...


Közélet:
Nos ez a leg-lélekbemászóbb és a legkényesebb téma...már akinek.
Én pont leszarom hogy Tamiya vagy HRCCT vagy négy-évszak.
Ezek mind mi vagyunk. Nem az zavar ha másik a sorozatod ha más a szponzorod vagy ha valakinek a szabályzata éppen nem a te szájízed szerint alakult. Ezért is jó ha van több sorozat. Tudsz választani versengeni ott ahol akarsz.
Ettől elkülönítve van az a közélet amit én hiányolok a mai főképpen rc-trial társaságban.
Tudom én hogy nem mindenki fórumlakó, meg se helyesen se értelmesen nem tudnak írni sokunk
és ? én ha nem lenne gépi helyesírás ellenőrző megnézhetnéd hányas voltam Magyar nyelv és irodalomból...bár ez a fogalmazásból sokaknak levehető most is.

De a szótlanság a helyes írás nem oka annak hogy az ember megkérdezze azt amit egy sör mellett vagy a verseny menete alatt megkérdezne. Ezzel hidaljuk át máris azt hogy távol lakunk és zajlik ezáltal a közösségi élet.

Nos és elérkeztünk a privátban eszmecserélt problémámhoz.

Nem vagyunk egyformák, nem egyforma az eszmefuttatásunk, a véleményünk és legfőképpen nem egyforma a mondókánk az életben és egy fórumon legépelve. (nos ezért kel az azonnali moderálás mindég)
van hogy félreélrtünk valamit itt és az életben meg tudjuk beszélni egy villanás alatt. Nos az ilyen félreértéseket tudja kezelni egy az rctriálosok által moderált fórum. Tehát kellenek olyan fórum lakók mint Leo aki sztem még éjjel is felkel ha jön egy új hsz mert jelez a mobil. vagy én aki a saját ego fényezése végett tolom a képeket építéseket kommenteket. Én ilyen vagyok te olyan más meg másmilyen.

Viszont ha azt nézem mennyi kérdés van egy találkozón, mennyi kérdés nem kap választ egy versenyen mert egyszerűen annyi idő nincs hogy mindenre válaszolj arról meg nem is beszélve hogy egy kérdés több kérdést is szül...így kell a fórum
kellenek a kérdések a válaszok a helyretételek a felvilágosítások minden

Ha ez nincs akkor jutunk el oda hogy és ezt az én részemről írom : szarok a közéletre
szarok a fórumra lezárom még a témakört is mert elegem lett a like képekből , miután annyi nincs benne az emberekbe hogy egy szar mondatot írjanak egy kép helyett mert már azt is nyűg kiírni hogy lájk...talán a kép egyszerűbb...talán én öregszem rohamosan.

Magyar RC Trial
Kezdjük a saját házunk táján ezt persze bővebben

Hrcct:
tavaly kiesett egyéb okból
voltam pár meneten..azt hittem temetésen vagyok
csoportok jobbra balra de inkább csak párok triók klikkek
szar volt látni azt hittem baj van
elidegenedés, idén már az első futamon ez még jobban érezhető volt
késelős hangulat, passzivitás viták és a hibák keresése
a verseny szigorodik a szabályzat halad a stock kategória felé, én sem tetszik de ha nincs 6-8 ember a ttc kategóriára akkor nem tudok én sem mást tenni építek a class1 szabályzata szerint és indulok abban. Nem ugatom hisz nem kötelező, de ha megyek próbálokott helytállni és főképpen jólérezni magam. akkor és ott

Csapat, szponzorok, verseny
Én mkindenki tudja anarchista, bezsólogatós és mindég ellenkező vagyok. Ez a csapaton belül sincs másképp. El kell hinni Leo főképpen a megmondhatója mennyit veszekszünk mindenen.
Csapat belül erősödött, külföldi kapcsolatok nemzetközi sikerek stb
ez kell erre lehet felnézni ha tetszik ha nem. Ennek én sajnos már látom viszont a kontra oldalát : itthon kevés idő nincs elég kontakt és játék a többi magyarral és jő az elidegenedés !
Remélem az utolsó mostani erőlködésemmel meg tudom ezt fordítani pozitív irányba !
Futam szigorú, szabályos és beleköthetetlen. Olyan futam a világon nincs ahol legalább 1 vagy 2 ember ne beszélne a negatívumokról a hibákról a szemétségekről. Ha van ha nincs ilyen akkor is a háttérben ez téma lesz. A magyar mentalitás meg ezt mg meg is tolja rendesen.
Szponzoráció : hát ez egy nyavalyás idény lett egyenlőre
Baszott nagy szponzor nevek világhírnév európai G6 meg a többi
minden ajándék megjött !!! ( mi nem tudjuk mi van benne) RC4WD - Pitbull
de hol is vannak ezek ? nos a vámon !! és nem anyagi okokból nem tudjuk elhozni (mondjuk ez is érdekes hogy fizetnünk kell majd az ajándékokért amit kaptunk)
erről bővebben majd Leo a csapat vezetője ad felvilágosítást én nem mélyülök bele...vámon van nagy a cumi és nem tudom mikor mi lesz.

Tamiya :
2 éve akartam menni de nem vesrenyre csak egy közös játszós hétvégére
ma is mennék
anno elcsavarodott a téma odaát és igen én is anyáztam, ment az adok kapok
ma is elmennék de hogy dacból vagy sem nem tudom...eszembe sem jut
bár akkor sem hívtak játszani és ma sem versenyezni mennék csak kipróbálni a pályát amit építenek minden évben
jól kikritizálni vagy elismerni ..de ezt nem tudom mert csak virtuálisan látom versenyezni meg nem akarok...Lehet én vagyok a daccos de anno nyitottam én oda csak falba ütköztem

Négy évszak:
Velcome még egy lehetőség a kereteken belüli játékra az összefogásra és a versenyezhetőségere.
Én nem kontra partynak fogom fel, pedig meglátásom szerint biza annak lett ez megteremtve. Miért mert összevesztek, mert csaltak, mert az nem jó mertakármi...
Ki nem szarja le ? Had menjen !! Sajnos az elsőn máris nem tudok ott lenni hála a beosztásomnak, de a háttérhangoknak jelzem: ezt én már lebeszéltem a rendezőkkel és a következőn szétszaggatom minden anti-hrcct-s száját
Remek kis verseny sorozatnak tűnik, nagyon várom és szurkolok a szervezőknek hogy jól sikerüljön és jól érezze magát mindenki !
A szabályzatot nem szabad átirni az utolsó héten.... de ez nem befolyásolja a menetet, majd megtanulják belerázódnak és remélem egy olyan sorozat fog kialakulni belőle mint legalább az én csapatomé : hosszútávú, közkedvelt és számíthat rá az ember. Szóval én örülök mert váégre mehetek olyan helyre ahol majd ugyanaz megy mint a saját versenyeinken de nem kell pontozzak meg számolgassak rendezzek, hanem elmehetek játszani végre verseny szerűen, jól érezhetem magam az itt vagy egyéb rc-s barátaimmal és legfőképpen : végre majd én is kívülállóként ugathatok a szervezőkre a bírókra a szabályzatra. Ez egy remek lehhetőség végre a csapatom számára hogy mi is tudjunk a túloldalt állni.
Az hogy én nem érek rá a csapat meg kóülhonban híresíti nevünket és a Magyarokat ! (nem elfeledni azért ezt is !!) az egy szerencsétlen egybeesés de a következőn remélem láétrejön az a nagy ammerikai példakép miszerint:
a négy évszak versenyre...de csitt odanézz...jön a busz..kik azok...hopp itt az egész hrcct csapat..vazz kemény nap lsz ! már alig várom a kezdést !!

Nos aki ezt nem akarja az hazudik magának..én nekem ez a jövőkép
ez lehetett volna a tamiya kupákon vagy akár lehetne most is, a négy évszakon vagy a hrcct versenyeken.

Csapatok, klikkek lettünk
Ugatunk egymás háta mögött, szúrkáljuk a másikat, nem fórumozunk, nem megyünk hozzájuk vagy velük vagy aző versenyükre.
Ennek eredményeképpen el kell gondolkodni : kivel baszunk ki ?
velem nem...a filmeimben íropm....nekem senki sem hiányzikén megyek én ott leszek én jól érzem magam
és csak az veszíthet aki el sem jön
az marad hülye aki nem kérdez
azt meg nem is ismerik aki még ha csak hetente egyszer de lófaszt sem ír egy fórumra...

Sztem leírtam hirtelen mindent
a mercedes és willys topikot kinyitottam (nem mintha nagy dolog lenne)

Várom a társadalmi az rc és versenyekkel kapcsolatos
SZABAD SZÁJ ÉS KÉZ MOZGALMÁT A
MAGYAROKTÓL A MAGYAR RC TRIÁLOSOKTÓL
ha kérhetem mert itt modarálhatunk minent a fórum ezen hasábjain

-Tacsy beregezhetne ide is nem fogja a kutya se szapulni ahogy szerintem eddig sem tettük odaát sem
-Csabi1hd1 a való életben egy remek értelmes fickó, találkoztam vele így tudom csak a fórumon szokott bekampulni és attól hogy az scx topikba száműzték magukat még olvasom a kommentjeit.
-Batkáék Meg cépetiék ha még nagyobb közéletet és sikert akarnak a kontaktot sosem szabad kihagyni egy fórumon sem elfeledni
-RF40 nekem semmi bajom de közlöm vele ez a fórum nem batkáé (lila gözöm sincs mi bajotok egymással meg le is szarom) de velem beszélhetnétek a rc-ről néha...

Ha valakit kihagytam vagy örüljön vagy esetleg tegye szóvá
Nem kell engem szeretni de ha utálsz :
írd le mert az rc csak akkor lesz a lelkedben még mélyebb ha van amivel tápláld a tüzet benne.
Szóval írj, kérdezz, vitázz és legfőképpen élj a lehetőségekkel

Üdv
L atya
aki a én
azaz
Bálint László


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 10, 2014 9:29 pm 
Pályabejáró
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 16, 2012 8:48 pm
Hozzászólások: 735
Tartózkodási hely: Zsámbék
sziasztok!

Nos, úgy gondolom, hogy illendő reagálnom L Atya hozzászólására, ha már külön felhívta rá a figyelmemet.

Nem írok erre a fórumra, mert az "oda nem illő" gondolataimat nyomtalanul eltávolította az admin, úgy, hogy annak semmi nyoma sincsen, és ha valaki esetleg látta, majd később azt látta, hogy már nincs ott, az tulajdonképpen engem minősít, ezt úgy értem, hogy az látszik, hogy én nem vállalom fel a véleményemet, hanem azt kitörlöm. Aki ismer, tudja, hogy én mindig kiállok amellett, amit gondolok és nem akarom azt megmásítani.
Továbbá nem teljesen mellőzöm ezt a helyet, egy egészen pörgős topicot csinálok most úgy gondolom.

a másik dolog az összetartás része:

Mi, ez alatt CPetit, Apit, Gerit és magamat értem, eljárunk mindenhová (HRCCT, Csepel), Versenyt rendeztünk az otthonunkban, vendégül láttunk mindenkit, és most még egy új bajnokságot is indítunk, aminél figyelembe vettük azt, hogy egyik csapat versenyeivel se ütközzön, mindenki el tudjon menni oda, ahová akar és ideje engedi. Most akkor milyen összetartásról is beszélünk Srácok?
Szívesen látunk, várunk mindenkit sok szeretettel a rendezvényeinken

üdvözlettel

batkaaa
vagyisahogyittmonnyák'
4évszakos csapattag.

_________________
Kép

U4RC:
Wraith
RR10

1.9:
Jeep "CRAWL1" Wrangler YJ
RR88
Jeep OB

Onroad:
TT01E


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás Elküldve: pén. ápr. 11, 2014 10:30 pm 
Csirke

Csatlakozott: pén. ápr. 11, 2014 9:00 pm
Hozzászólások: 1
Nos, üdv az uraknak!
Igen, megtörtént, beregisztráltam ide. 8-)
De csak azért, mert én is meg lettem szólítva, és a Latya volt olyan korrekt, hogy jelezte nekem, hogy én is el tudjam olvasni a fentieket, ha már egyszer rólam/rólunk is szó esik.
Nem szeretnék litániákat írni...
Régen aktív fórumozó voltam, még odaát, aztán voltak nagyobb balhék, akkoriban hamar felment bennem a pumpa és meggondolatlanul írtam. De megtanultam, leszoktam a fórumozásról, az írásról legalábbis mindenképp.
Az elmúlt években nagyjából kétfelé vált a társaság, jól elkülönültek az emberek. Néhányan jártak ide is, oda is, ők az igazi élmény autózók, nekik csak a játék számít, nem a rivalizálás. Ők a pártatlanok, mindenhol jól érzik magukat. Sajnos ők vannak kevesebben, és észrevételem szerint a számuk egyre csökken... Aztán van a többi ember, akik csak az egyik sorozatra járnak, vagy ide, vagy oda, de szigorúan CSAK az egyikre. Ennek különböző okai vannak, ebbe nem mennék bele, hisz nem is ismerem maradéktalanul ezeket az okokat... Ennek kevésbé örülök. Emlékszem még arra az időre, amikor csak egy társaság létezett, egy helyre ment mindig, mindenki! Szép, de sajnos rövid korszak volt ez. Elindult egy rivalizálás, ami az üzleti életben mindig jó dolog, mert versenyhelyzetet teremt, ami általában a felhasználóknak kedvez. A modellezésben sajnos ez nem így van. Sajnos.
Én nem hibáztatok senkit, vagyis dehogynem! De itt, ebben a szituációban mindenki hibázott. Nem kezeltük a kialakult helyzetet megfelelően, ez okozta a triál társadalom megosztottságát. Sajnos ma már odáig fajult a dolog, hogy ez a helyzet nem is tudna megváltozni. Makacsok vagyunk, mindannyian ragaszkodunk a magunk igazához, a magunk dolgához. Ennek viszont a modellező társak isszák meg a levét... Megmondom egyenesen én jó ideje nem foglalkozok az itteni történésekkel. Épp elég a mi dolgainkat rendezni, foglalkozni vele. Sajnos már az időm sem annyi, mint pár éve, változott ugyebár a családi viszonyom, ami ugyan jó dolog, de a modellezésre nagyon minimális időt tudok már csak fordítani. Ezt viszont teljes egészében a pálya építésére és a verseny szezon lebonyolítására fordítom. Így is nagy harcok folynak itthon emiatt, de ezt most hagyjuk. Emiatt nincs lehetőségünk baráti játékautózást tartani a pályánkon, nameg, hogy ha mégis van szabad időnk, azt a pálya átalakítására fordítjuk... Viszont, a versenynapokon mindig van lehetőség játékra is a pályán, akár a futam előtt, a szünetben, vagy a futamok után is. Soha nem mondtuk a HRCCT csapat egyik tagjának sem, hogy nem látjuk szívesen, vagy ki lenne tiltva a pályáról. Persze, nyilván a kialakult viszony miatt senki nem kívánta a másik társaságát sem, de ha mégis megjelent volna valaki, nem zavartuk volna el.
Nekem nem lenne ellenemre, ha kialakulna egy béke, egy olyan helyzet, ahol valamilyen szinten legalább, de együtt tudna működni minden társaság akár két, akár három társaság van, mostmár magamsem tudom mennyi... Szeretném, ha vége lenne az ellenségeskedésnek, meg az egymás ellen való áskálódásnak... Úgy gondolom ezzel elsősorban nem mi járnánk jól, hanem a többiek. Hiszen mi elvileg azért vagyunk, hogy a modellező társaknak jót tegyünk, ezért rendezünk versenyeket. Legalábbis én így vagyok ezzel...
Már így is túl sokat írtam, sokkal többet, mint terveztem. A lényeg, hogy én nem zárkózok el a dolgok elől, és bármikor szívesen látunk bárkit, bármelyik versenyen, akár játszani, akár versenyezni, vagy akár csak beszélgetni...


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás Elküldve: vas. ápr. 13, 2014 6:35 am 
 
Köszönöm az észrevételeket.
További konzultáció és kommentek (részemről) hét eleje, megvárom azért a csapatot amíg hazaér, és túl vagyunk a beszámolókon.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 5 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség