Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 06, 2017 10:25 am 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 06, 2013 8:54 pm
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Tát
Szevasztok!

Műanyagok világában sok 100 féle létezik. Szerencsére általában a nagyobb gyártók jól megválasztott, az adott feladatra "alkalmas" anyagokat választanak.

Egy műanyag fröccsöntéssel (is) kapcsolatos cégnél ténykedem már egy ideje és van egy eljárás amit műanyagoknál alkalmzunk ezt szeretném megosztani veletek. Ez az úgynevezett "KONDÍCIONÁLÁS".

A lényege ennek az eljárásnak az, hogy adott mennyiségő alkatrész adott hőmérsékletű gőzfürdőbe előre meghatározott (általában tapasztalati úton) időre elhelyezünk.

Miért is jó ez??!

Fröccsöntés folyamatában nagyon meghatározó a granulátum páratartalma. Ami a felhasználhatóság szempontjából kulcsfontosságú. ha magas folyós lesz ha alacson beég...

Viszont ez a pára a fröccsöntés folyamatában (300-600 fokos meglövési hőmérséklet) eltávozik a műanyagból. A kondizásal ezt a páratartalmat tudjuk visszajuttatni a termékbe.

És itt a lényeg:

Én gömbfejeknél és egyéb axial műanyag alkatrészeknél már teszteltem. Ott nagyon jól működik a dolog.

Tehát: Vettem 2 csomag trx 1942 gömbfej készletet. Az egyiket kb 20 percre egy elektromos vízmelegítő fölé aggattam a másikat csak simán beszereltem.
A kondizott csomag sokkal feszesebb lett és összerakni is könnyebb volt. Sokkal hosszabb lett az élettartama is. Összehasonlítva a nem kondizottal ezek még nem lógnak kicsit sem.

Másik alkatrész amin tesztelem egy használt axial műanyag kormányösszekötő volt. Direkt használtat vettem célba, hogy lássam fel lehet-e javítani a már kicsit kopott darabokat is. Nem lett 100%-os de sokkal kevesebbet löttyen így.

Alkalmas lehet a technika igen törős alkatrészek lágyítására is. PL egy nagyon igénybe vett C elem valami gyorsabb autónál. Ha lekondizzuk a darabot amivel megnő a nedvesség tartalma rugalmasabb lesz. Jobban "nyúlik" és nem pattan el olyan könnyenn.

jogos kérdés lehet: MIVAN HA KISZÁRAD??!
Sajnos ez is eljön egyszer. DE!! Nem 10 óra alatt sőt nem is 3 hét alatt veszíti el a nedvesség tartalmát egy műanyag. Legalább 5-7 hónap szobahőmérsékletem.

Asszem ennyit akartam így hirtelen.

UI: Nem vagyok polimer technológus. MIndenki saját felelősségre főzze ki az alkatrészeit!

_________________
toyota - fj40
Axial SCX10 - G6
Gmade BOM - TOYOTA Hilux Flatbed
Axial Scx10 Tow Mate
Ftx outback II - Rc4wd D90 Adventure
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség