Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: vas. jan. 27, 2013 7:11 pm 
Csirke

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2013 9:21 am
Hozzászólások: 4
Tisztelet ! Segítséget kérnék ! Sikerült vennem egy scx vázat, már csak pár dolog kell és repülhet ! Van egy HPI 55t crawler mocim, szabályzót szeretnék venni hozzá, milyet érdemes ? És ha használni akarom 3 cella lipóval is akkor mire figyeljek ? Azt tudom hogy a szervónak speckónak kell lennie, de mást nem tudok! A másik hogy kaptam 6 cellás lopó aksikat és ebből akarok csinálni 2 vagy 3 cellás lipókat, csinált e már valaki hasonlót?

Köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: hétf. jan. 28, 2013 7:39 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi
Az 55 körös motor lassú lesz, ámbár egy 20-21 pinionnal elmegy. Szabályzót szinte mindegy mit raksz hozzá. A kérdés hogy 2 vagy 3 cellával akarod használni. Itt már lényeges lehet a szabi tudása. Ha itthon akarsz szabit venni, mivel gondolom hamar talra akarod tenni a vasat, akkor jó választás lehet egy sima ill autómata fékes robitronic, ansmann vagy lrp is.
A szervónak nem sok köze van a szabályzóhoz. Illetve mégis, mert pl nem mindegy mekkora BEC van benne. Ha 3 cellával mész, a szervód akkor is csak kb 6 voltot fog kapni. A 11 volt csak a motor felé fog menni.
Remélem tudtam segíteni.
Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: hétf. jan. 28, 2013 8:34 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
yamahajoe írta:
A másik hogy kaptam 6 cellás lopó aksikat és ebből akarok csinálni 2 vagy 3 cellás lipókat, csinált e már valaki hasonlót?


Helló!
Ha nem akarod felgyújtani a kéglit töltés közben vagy a kocsit egy akcióban, akkor azt gondolom nem kellene bolygatni a li-po lelki világát. Eddig mindenhol csak azt olvastam a li-po-val kapcsolatban, hogy NE! forrasztgassa, szedje szét otthon az ember. Gondolom, mivel feltetted a kérdést nem igazán vagy otthon az elektronika ilyen forma barkácsolásában. Tehát szerintem ne kokányold, nem éri meg.

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: hétf. jan. 28, 2013 10:43 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Pedig milyen szépen ég a szétfröccsenő lipo... tiszta napalm... :roll:
(sajnos viccen kívül, ha 5 perccel később megyünk a műhelybe, akkor leégett volna az egész...)

Ha 6 cellás, akkor két eset lehet:
-Repülős: ez jó, el kell adni a fórumon, jó áruk van, venni belőle 1-2-3db 2200mah 2 vagy 3 cellásat.
-Laptop, vagy mobil szórakoztatóeszköz akku: ez nem jó, mert kicsi a terhelhetőségük... nem lehet modellhez használni


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: kedd jan. 29, 2013 8:38 pm 
Csirke

Csatlakozott: vas. jan. 20, 2013 9:21 am
Hozzászólások: 4
Köszönöm az infókat ! Hasznos mint aksi mint szabályzó ügyben ! Köszönöm !!!


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 03, 2013 8:47 am 
 
Haii
Azt lekövettem hogy Balsa fából kezd bár az hogy a végére hova tűnt a balsa cucc belülről nem értem..azaz azt hogy akkor minek kellett a stirol alá ?
De a kérdésem ez

Kép

Ha stirol akkor minek a fülek ha papír akkor meg nem értem az egész projektet
Valaki nézen már rá
Köszönöm

http://www.rccrawler.at/forum/viewtopic.php?f=24&t=2162&start=30

Nem mellesleg Q va jó ez a T3 !!!

Üdv
L Atya

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 03, 2013 9:29 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
A balsa szerintem ott van, csak glettelve van. Mint, ahogy a hajókat csinálják. Balsa alap, mert könnyen alakítható és persze könnyű. Aztán telibe glett, csiszol-glettel-csiszol-glettel...
A végeredmény műanyag hatású, sima felület.
A füles dolog, gondolom styrol, talán 0,5-ös. A fülek a nagyobb ragasztási felület miatt, tehát erősebb kötés, de viszont hajlítható ívben.

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: vas. feb. 03, 2013 10:30 am 
 
THX
Ott kavarodhattam meg hogy stirolozza, vagy mivel még itt ott le is burkolja a kasznit 1mm stirollal..........azért nem értettem teljesen mert ezek szerint keveri a két teknikát
van ahol balsa + gittelés és van ahol stirolból csinálja a külső részeket


Nos az amit ott bevagdosott mint egy papír kalapnál a 0,5 stirolnál az szerintem meg rosszabb varia mintha vágott volna egy 2×2mm csíkot és azzal erősíti a sarkot...
pl és a végén még ki is tudod kenni az egészet "sziloplasztos sarokkikenés" szerűen egy összefogó áthatoló erősítő ragasztással így:

Kép

Sztem itt mindkét részről 2-2 mm a ragasztott felület pontosabban oda tudod rakni mert előbb a csíkot teszed fel és utána a "lap" már csak ragasztós, nem kell illesztgetni de és fele annyi meló és nyalás mint sztem a cikk cakk balhé. Na meg annál a gittelés több mert nem tudod teljesen ütköztetni a két anyagot élére mert esetünkben az alső "sarka" íves a kis fülek végett azaz végig marad egy rés az oldallap mellett amit végig kell gittelni....

Kép

A balsa / gitt / stirolt igazából nem látom át ennél a projektnél mert a T3 eleje csak 1 irányban (keresztben) íves felfelé egyenes így sztem hót felesleges alá a balsa cucc...
Az M80-é pont minden irányból íves ott inkább jobb egy ilyen balsa előkészítős..

Nos érdekes az építés menete ezért is nézegetem az ottaniakat is, el-el csíp az ember egy két jó dolgot.

Üdv
L Atya

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: szer. feb. 06, 2013 12:40 pm 
Pályabejáró
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 16, 2012 8:48 pm
Hozzászólások: 735
Tartózkodási hely: Zsámbék
sziasztok!

a véleményeteket/akik használtak már ilyet/ szeretném kikérni ezekkel a gummákkal kapcsolatban:

Kép

http://store.rc4wd.com/Mickey-Thompson- ... _1503.html

Kép

http://store.rc4wd.com/Trail-Buster-Sca ... p_702.html

Kép

http://store.rc4wd.com/Rok-Lox-19-Comp-Tires_p_696.html

köszi! :)

üdv

Attila

_________________
Kép

U4RC:
Wraith
RR10

1.9:
Jeep "CRAWL1" Wrangler YJ
RR88
Jeep OB

Onroad:
TT01E


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Triál eszmecserék
 Hozzászólás Elküldve: szer. feb. 06, 2013 12:40 pm 
Pályabejáró
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 16, 2012 8:48 pm
Hozzászólások: 735
Tartózkodási hely: Zsámbék
sziasztok!

a véleményeteket/akik használtak már ilyet/ szeretném kikérni ezekkel a gummákkal kapcsolatban:

Kép

http://store.rc4wd.com/Mickey-Thompson- ... _1503.html

Kép

http://store.rc4wd.com/Trail-Buster-Sca ... p_702.html

Kép

http://store.rc4wd.com/Rok-Lox-19-Comp-Tires_p_696.html

köszi! :)

üdv

Attila

_________________
Kép

U4RC:
Wraith
RR10

1.9:
Jeep "CRAWL1" Wrangler YJ
RR88
Jeep OB

Onroad:
TT01E


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 289 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség