Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Spektrum DX3C kijelző világítás
 Hozzászólás Elküldve: csüt. dec. 12, 2013 3:08 pm 
Csirke

Csatlakozott: szomb. jan. 28, 2012 4:27 am
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Madzsar-osszág
Sziasztok!
Nem olyan rég szert tettem eme "remek" kis távra. Azért ilyen ár/érték aránynál már minimum elvárható lenne egy nyamvadt led vagy valamilyen panel világítás.
Keresgéltem és találtam egy szerelési útmutatót itt.: http://www.rccrawler.com/forum/electronics/367923-spektrum-dx3c-backlight-mod.html
Mivel a linken minden le van írva és képekkel illusztrálva, én csak a végkifejletet mutatom meg, na meg az alternatív lehetőségeket.
A srác EL Panel-t használ ami ugyan lehet hogy szebb látványt nyújt, de:
1. plusz kiadás
2. inverter is kell a panelhez, (mivel ezek nagyfeszültségen üzemelnek) gondolom ez többet eszik mint ha csak LED-et használok.
3. meg kellene rendelni, várni, ha nem jó akkor meg bosszankodni...

Az első gondolatom az volt hogy egy 3,5x4cm-es, kb 3mm-es plexit teszek a kijelző mögé (tej színűt, vagy csak szarrá csiszoltat hogy homályos legyen és jobban szétszórja a fényt) és oldalról megvilágítom LED-ekkel. Ez tűnt a legegyszerűbbnek és leg-költséghatákonyabbnak. Plexim épp nem volt, egy ismerősöm ajánlott savval mart üveget, a célnak az is megfelelt volna, de még nem ért ide.
Végül amint a képeken is látszik egy régi Samsung SGH-E250-es telefon lett a donor.
A kijelző mérete nagyjából megegyezik a távéval, azt szétszedtem teljesen. Tulajdonképpen nem is maradt meg más mint a 3db SMD LED-sor és az ehhez való szalagszerű "nyák"csatlakozó, valamint a kijelző mögött megbúvó fényvető és tükröző fóliák. Az lcd is ment a kukába. Sajnos a folyamat közben nem kattintgattam, mert a végeredményre hajtottam. Íme.:
Kép Kép
Kép
Kép Kép

Szerintem már látom sötétben is. :)
Olyanokat hogy ellenállás, forrasztás, stb nem is írtam, mert evidens hogy ha úgy adódik kell, de gondolom most nem fognak a 6 évesek nekiállni szülői felügyelet nélkül. Aki nem ért hozzá, el se kezdje!!!
FONTOS!!!:
A kijelzőt nagyon óvatosan próbáljuk meg kiszedni, mert jól be van kétoldalúval rögzítve és könnyen törik. Én is szikével vágogattam be alá, utána könnyen jött. Próbáld meg nem feszegetni!
A másik, de ez "ott" is le van írva... A kijelző hátulján van 2 réteg fólia, az elsőt az ezüstöt le kell szedni, anélkül 1000Watt sem lesz elég, mert nem átlátszó. !!!Ámde a második réteg egy ú.n. polarizált fólia, (zöldes árnyalatú) ettől látszik a "kép", ha ezt leszeded akkor egy átlátszó üveget fogsz kapni és nem látsz rajta semmit!!! Nekem sikerült úgy szétkapni hogy nem lett baja, de a másik fólia ragacsát elég nehéz leszedni róla, türelem kell.! Ha szétcseszed véletlenül, akkor sem kell pánikolni, lehet venni polarizációs fóliát itt-ott, főleg fotós boltokban.
A pláne az benne hogy ha elforgatod a fóliát, másképpen fogod látni a kijelzőt. Pl lehet inverz is, azaz sötét háttér és világos kiírások.
Remélem nem szídtok le hogy litániákat posztolok!
Üdv.!
Gergő

U.i.: Ha valaki veszi a fáradtságot és hasonlót produkál, kérem posztolja ide, jó lenne tudni hogy volt értelme! Illetve ha segítség, ötletelés, lebaszás kellene, akkor keressetek nyugodtan!
Köszi!

_________________
c 6 d o k i


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség