Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 9:43 am 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 8:29 pm
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hát ezt egyedül csak legozással tudod kitalálni, hogy mitől lehet!
Én ellenben nem javaslom hogy mindet végignézd.
A Sylka-s világítás szett sok távirányítóval egyáltalán nem működik, és valamivel össze vissza. Ha jól emlékszem a Spectrum távokkal szinte egyáltalán nem működik!

És hogy miért nem érdemes hibát keresni? Mert filléres elektronikát használsz! Ahogy énis! Ha valami tönkremegy cseréld ki és menjél tovább. Vagy vegyél 10-20 ezerért szabályzót, amiben talán nem hal meg a BEC és küld le a vevőnek óriás áramot. Illetve dobd el ezt az olcsó táv-vevő párost és vegyél egy rendeset! Nekem már egy pár ilyen szabályzóm és egy 2-3 vevőm ment tönkre. Van olyan vevőm amiben csak a 2-es csatorna szállt el, van olyan ami teljesen kuka!

Ezekből tenni kell bele egy ujat és menni tovább!

Szóval szerintem ezeknek a problémáidnak egy oka van, mégpedig a halál gagyi és olcsó elektronika! ( amilyen nekem is van )

_________________
"Buff neki, azt karist!"


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 10:13 am 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi
Ugyanez a kombo teszi a dolgát Ocko suzukijában, minden gond nélkül. A sylka világítás is mükszik benne rendesen az ansmann távval. Amúgy pont ilyen gagyi szabályzó van az összes HPI és AXIAL rtr autójában, de a Tamiya alapszabi (amiben még BEC sincs) sem sokkal külömb.
Volt márkás szabim, ami pont 10 perc után hányta el magát és van ebből a gagyiból olyan ami meg megy kb 1 éve és nem annyit amennyit Latyáé.

Latya vil szettje már a legelején sem produkált rendes műsort, ezért gondoltam arra, hogy ott lehet a bibi.
No de nem tom.

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 10:37 am 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 8:29 pm
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Gödöllő
Tudom, nekem is van ilyen szabim ami már több mint egy éve teljesít triál autóban, sőt ugyanaz a szabi tökéletesen teljesített a RETRO21-es versenyen egy CORE-ban. 6szor 5 perces nyélgázos futamon! Ellenben volt már ami elfüstölt, kigyulladt vagy csak nem működött tovább! Sőt volt amiben a BEC ment tönkre és tönkre tette a vevőm! De még mindig jobb és olcsóbb mint egy robitronic szabi.

A vevő is egy nagyon jó kis kopi működik az összes hasonló kinézetű távval: Ansmann, HK, FLYSKY, EUREAGLE( vagy hogy kell irni). De azért ez sem egy FUTABA minőség. Nekem eddig 2 hallt meg, az egyik ráadásul nem is hallt meg csak a gáz csatornája szünt meg működni!

A villágítás vezérlő is lehet rossz, de azon nem folyik visszafele áram, ő csak megkapja a tápot és a jelet! Amúgy csak a táv ansmann, a vevő HK. Szóval ez is okozhat galibát! Sosem lehet tudni ezeknél a kínaiaknál! :)

_________________
"Buff neki, azt karist!"


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 11:35 am 
 
THX
Tanulságos olvasnivalók
ez van pénz helyett :lol: :lol: :lol:
Majd meglátjuk mi lesz

Üdv


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 3:30 pm 
Bója kerülgető

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Budapest, XVI. kerület
Tisztelt Latya Mester!

Úgy érzem hogy mindenki értetlenül és tanácstalanul áll az efféle problémák felett! Nehéz eset!
Szerintem nem biztos, hogy túl szerencsés mindenféle típusú, elektronikákat, vagy vil. szetteket keverni egymással (lehet márkás, vagy gagylátor), mert vagy bizonyos funkciók nem működnek, vagy össze vissza adhatnak nem kívánt visszáramokat, vagy impulzusokat melyek simán kiüthetik a szabályzót vagy bármi más elektronikát.Erre szerintem még senki nem jött rá.Van erre 1 saját példám: Axial SCX 10 HONCHO havaztunk, vizeztünk vele becsületesen, le is térdelt a szervóm. Vettem egy márkás, és viszonylag drága szervót. Őt már profin leszigeteltem, belül a nyáklapot PD-vel, majd a fogaskerék házat gazdagon zsírral, majd kívülről az egészet ismét PD-vel! Működött is rendesen, de egy kicsit lassúnak és erőtlennek éreztem. Vettem bele 1 még drágább és erősebb szervót. Tök jól működött kb. 10 percig!!! jelenség a következő: menet közben ha kanyarodni akartam megállt az autó, ha elengedtem a gázt lehetett kormányozni. Ezt kb 3.-4. próbálkozás után az autó feladta a harcot. Csak a szervó működött. Simán kinyírta a szabályzót, füst, és szag nélkül!!! Ebből arra következtetek, hogy nagyobb teljesítményű szervót csak külső BEC-el érdemes használni. Simán lehet, hogy a Te szabályzódat is hazavágta. Próbáld ki 1 másik szabályzóval, és a szervó bekötése nélkül, főleg akkor ha 15-20kg-s szrvód van. Hátha... Egyébként hihetetlenül tetszettek a műremekeid Kasztnik, kannák, stb. GRATULÁLOK!!! ;)

Üdv: Patent Laci.

_________________
Üdv: Patent Laci.
www.patentcentrum.hu
06 20 941 2687.


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 4:21 pm 
 
P Laci
Nagyon köszönöm a segítséget
és főképpen a dícséreteket !

Igazából a számomra levont konkluzió :
Tán másnál lehet ez a kombináció hibátlanul és akár évekig képes működni,és az is igaz én is mentem a crawleres időben még kevertebb variációban de az elmúlt egy évemet tekintve az biztos : nálam még az sem működik ami előtte pl Leonál egy félórával azelőtt hibátlanul ment (vagy utána ha hazaviszi tesztelni...ez mindegy)
Megoldás : át kell állnom egy olyan szetre ami hozzávetőlegesen stabil és bizonyított, kapható itthon a sarki közértben is, garanciális és még tán meg is tudom fizetni a hozzávett tartalékkal együtt.
Mindamellett hogy abba is belefáradtam hogy 3 óra játékidőnként szabályzót cseréljek, az sem tartom ésszerűnek hogy itthon én is tartsak Leo vagy Pege példájára több darabot az olcsókból mert bár nekik problémamentes a szet és a 3-4 db-onként 1 selejttel is megéri, nálam látszik hogy én vagyok az a bizonyos 10% azonnal selejt
ez értendő a világítás szettre a HK szabályzóra vagy a HK vevőre mindegy igazából.
Mivel november óta mentem ~8-10 órát a járművel, eközben vásároltam 3 ! szabályzót 1 (+1 pót HK) vevőt egy selejtes világítás szettet, egy másik szervót mert nálam az se ment, de mint utólag kiderült semmi baja!!, ami még posta nélkül is benne van sok ezresbe, el kellett gondolkozzak megint hisz a forint erre már elfogyott a türelem már régen és az autó ismét működésképtelen.
Sajnos fennáll a veszélye annak hogy ha itthon veszek márkásabb de garanciális cuccokat, hogy akár az is lehet szar azért ott legalább van valami ráta arra hogy ha egyhelyről vásárolok visszaadhatom ami beszarik.
szal most ismét és továbbra is csinálok amihez értek : kasznik kiegészítők ilyenek és majd ha valamiből tudok pénzt is csinálni tán majd akkor lehet megyek is autózni. Az biztos már bele is vagyok fáradva hogy (biztos van ez másnál is így) nálam itt a Leo által említett Mumus, de a helyzeten ez nem változtat se pénz se működő kocsi.
Na nem baj majd tán a mikulás hoz valami új szabályzót és akkor megint megyek versengeni jövőre.

Ui. a remény nem hagyott el csak még ide sem ért .... :lol: :lol: :lol: :lol:

Köszönöm az önzetlen segítségeket és minden észrevételt a témához.

üdv
gatya...


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. máj. 28, 2012 9:16 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
A csapatban mindig akad a számodra egy szabályzó!!

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: kedd máj. 29, 2012 4:54 am 
 
Leowrc írta:
A csapatban mindig akad a számodra egy szabályzó!!


Efelől sosem volt kétségem, de itt nem az a probléma, hogy venni kell egy 3500 szabályzót, hanem hogy 2,5 óra játék után. Úgy, hogy a világítás szettem sosem ment rendesen...és még se csörlő se felső világítás sincs az autón...
na mindaggggy, nem ragozom tovább

azért köszönöm

Üdv


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. júl. 09, 2012 9:03 pm 
 
Nos hosszú monológot nem írok az elkészülés mellé mert de azt majd utána ...

Koncepció valami hasonlatos mint ezek :

Kép
Kép


Íme az enyém ledes . :-D

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép

Kép

Kép Kép

Szal szerintem ha hagyom még 2-3 percig menni kigyullad...
elkezdtek párosával villogni és kiégni a ledek (mert sorosan párban van kötve 2 Led a 7,4 V. aksira) és olyan szinten forrósodik hogy még a stírol is elkezdett görbülni.

Kérdésem :
Mi a rossz ? mi kell hogy menjen rendesen ?
Miért égnek ki és miért forrósokódik a Led ennyire ?

Köszönöm
Üdv
Latya


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Elektronikai kérdések
 Hozzászólás Elküldve: hétf. júl. 09, 2012 9:24 pm 
Bója kerülgető

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Budapest, XVI. kerület
T. Latya Mester!
Már a pákahegy látványa is tragédia :o :o :o . Szerintem ezzel elég nehéz forrasztani. A Ledekkel kapcsolatban: soros, párhuzamos kötés?!. Én kipróbálnám mindkét verziót, logikát nem keresnék.Nekem az AXIAL gyári vil. elektonikája hajtja az összes ledet, a lőkhárítókban párhuzamosan, a bódéban sorba
van kötve. Kisérleteztem, variáltam, így született+ a végeredmény. Ha melegszik az tényleg gáz! Kösd be 2 részletben, talán az segít.

Üdv: Patent Laci.

Szerintem Neked inkább a kasztni faragással kéne foglalkoznod, ezt bízd valaki másra, akinek van megfelelő pákája, kedve, türelme, a villanyreszelgetéshez.

_________________
Üdv: Patent Laci.
www.patentcentrum.hu
06 20 941 2687.


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » Eszmecserék, csevej


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség