Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 07, 2013 8:52 pm 
 
Az irigyeknek meg a s...lyukukba...szmájli szmájli szmájli

Na de köszönöm azért itt is
Holnap meglátjuk mit is szeretnél végeredményképpen.
Ez feketítve odavág a jelenlegi legtrendibb Ford Lökősök egyike
ezért is nem a körlámpás mert az már gagyinak számít
Nem árt majd neki ugyanez a felszerelés mert az eredetik is ilyenek, na meg jól is néz ki velük.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 08, 2013 9:51 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Ez bitang! :D


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 08, 2013 7:44 pm 
 
Teszt
de csak hasonlóban maradtunk így jövőhéten újratervezés...

addig is egy kis virtual + rásegítős tuning... :

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 08, 2013 10:40 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 01, 2012 8:19 pm
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Budapest
A tesztről: a gyári "lökös" levágásra került. Mivel nálam a játék nagyobb hangsúllyal van, ezért lesz olyan az új lökös, ami viszont látványra nagyot üt.

Holnap NPTT után kaszni alvázastól megy a Mesterhez. :D

Ja igen, a "kis" Fordomhoz időközben beugrott a bátyja: :D :D :D

Kép Kép Kép

_________________
E10 - Supra
TT01 - Chevy
TT02 - Audi Quattro
TA05 - Volvo 850
TA05 - Volvo 850 Estate
TA05R - Chaser

Pajero
Dodge PW '48
Ford F150 '12
Ford F100 '56
Toyota Hilux '82
Volvo XC70
Volvo 912 6x6
Wraith Bronco

NPT TEAM DRIVER


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: kedd nov. 12, 2013 5:59 pm 
 
Halipapi

come come come.......shortly
meg ilyenek :lol: :lol: :lol:

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: kedd nov. 12, 2013 8:24 pm 
 
Haii All
Nos lássuk ezt a Kínai játékkasznit...

Megérkezett megtapiztam átnéztem és tanulságot vontunk le nem keveset.
Ezek a repedések törések gondolom a játék menet alatt sikeredtek:

Kép Kép

Viszont ami a repedések oka az korántsem a durva játék szerintem.
Nézzük az anyagvastagságokat egy ilyen költséghatékony kínai szaron
mert sajnos annak kell nevezzem remélem nem sértődnek meg Keleti Partnereink...
Több helyen 1-1,2!!! mm a vastagság :

Kép

Bár néhol eléri a 1,5 majdnem 2 mm is...szerencsére

Kép

Természetesen ez nem egyedi. A költséghatékony karosszériák amiket a "játékautókra" gyártanak sajnos ezért ilyen olcsók mert nemcsak hogy kidolgozatlan a karosszéria hanem az öntés könnyítése végett itt ott több darab van stekkelve !! Nem akartam hinni a szememnek, de látszik ezen is hogy 4 ! részből áll össze az öntőkeret után a ford amit még szerintem melegében tesznek össze vagy azt is el tudom képzelni hogy egy kecskepásztor sárból csinálja az öntőkeretet azért ilyen több darabos...

Ezt a mennyezet egyenest figyeld !! beszarás....
ezt sem a nap szívta ki max a hold gravitáció hatott rá de a belsőtér felé....

Kép


Még arra is képesek hogyha valami olcsóbb de nem ugyanolyan akkor az eredeti formától is képesek torzókat csinálni. (lásd grand cherokee íves sárvédővel ! )..Ezek után ha valaki megkérdezi miért nem építek 30-35 ezres alatt egyedi kasznit nem feltétlen az a válasz hogy a nevet kell megfizetni mint az adidasnál.... :lol: :lol: :lol:

Na de lépjünk tovább a távol-keleti csodák furfangos rejtelmeiből és nézzük mi is igazából a feladat.
Szanaszéjjel kaptam, kivágtam belőle a full matt fekete egy darabból készült üvegezést, Madman örömére a világítás kábeleket összekuszáltam és kipucoltam belőle minden fis-fost. Főképpen a platóról azt a kb 50mm tálé pótkereket..ahelyett inkább egy fél disznót legközelebb pontot is ér és legalább design értéke is van.... :lol: :lol:

A far rész törik főképpen a sarkok így elkél első sorban oda az erősítés. Bemelegítésnek pont megfelel. 2mm stirol középen "gyári-hátsó-lökhárító" mintára még be is duplázom nehogy kevés legyen.

Kép Kép Kép

Amíg szikkad neki is vágódom a következő kritikus résznek : a küszöböknek. Aki fogta tudja : úgy hajlott a ford oldala mintha lexan lenne...ezt is orvosolni kell a küszöb 1,5 mm erősítésével együtt. Kezdésnek egy 10mm magas csíkot telibe ragasztottam a küszöbvonalon több részletben mert nem sík az anyag belül. Majd ezt még megfejeltem egy ~5mm körüli csíkkal.

Kép Kép Kép

Na ez már küszöbforma lehet rajta forgolódni remélhetőleg....

Kép

Küszöb és hátsó lökős után dobtam belülre az oldalfalaknak merevítéseket mert inogott az amúgy sem arányosan magas kaszni oldala úgy hogy ha a szél belekapott lehet az végett ért a kapupárokhoz. :lol: :lol: Mivel sok helyet nem akartam vele elfoglalni így minimálisra vettem a kialakítást, majd össze-ragacsoltam a küszöbbel is had képezzen együtt egy értelmesebb belső merevítő rendszert ami remélem a tesztek alatt majd még meg is felel a szerepének.

Kép Kép Kép

Nos ez törént még tennap éjjelig...
Ma már rámentem a külső vonalakra is. Szétvágtam a vakablak feketét és az ablaktörlőt meg a nemtudom hogy hívják rácsos részt átmentettem a végső kialakításhoz. Az ablaktörlőt azért hagytam meg mert még életemben nem láttam ennyire aerodinamikus kialakításút. Azt gondoltam valami tuning cucc olyan szép íves mint a "volt" hullámvasút vonalvezetése.... CCCzzzzodálatos szameg de ott hagytam !! :lol: :lol: Ezzel egyben meg is kezdtem az első szélvédő keretet ami igazából nem volt szükség de annyira vékony az 'A' oszlop hogy sajnos be kellett tegyem ami majd még lehet bajos lesz az üvegezésnél de azt majd akkor.

Kép Kép

Lett benne merevítés bőszen remélem bírni foglya a zúzósabb meneteket is.

Kép

Nos el is érkeztünk oda ahonnan az egyszerű megcsinálod projekt indult. A lökhárítás. De mivel láthatjátok milyen fos volt a body nem hagyhattuk gyáriban. Triál a terv vele hosszú távon ne feledjük el. Lökhárító építést láthattatok már tőlem így az sbs képeket mellőzve ítt a végtermék. Madman végül feljebb emeltette a rács aljáig ellenben a korábbi tervhez képest, keskenyítettünk az eleje 45° részen és a kaszni gyári világítás forma kialakításhoz igazítottam végül is a lökős vonalait. Nem koppintása egy "Ródarmornak" de remélem a stilus hasonlóan sikeredett.
Nem akartuk azt sem hogy nagyon előre érjünk nem rá hanem alá megy a csörlő így kis kilógás lett előre is csak amennyit a darab kívánt.

Kép Kép

Belül adtam neki 2 hosszú és 2 kis merevítést mindamellett hogy több rétegben épült és ragasztó is van rajta bőszen több féle is. Az elején az eredeti elgondoláshoz megfelelő középen csörlős kivezetés előkészítő nyílása és a kéát vontatószem nyílásai amik a váztól jönnek majd egész ide ki az elejére.

Kép Kép

Nos remélhetőleg megérte a fáradalmakat és sikeres lesz a komolyabb tesztek alatt.
Pénteken még megüvegezzük és lehet megfestődik a lökős ( ? ) fehér (?) meg a belső merevítők feketére hogy ne virítsanak a lexanon keresztül kifelé...
Végső soron nézőpontom szerint ez már egy igazi kemény karosszéria és ha minden jól megy az is marad...
ím a még pár kép miképp is van e most a Ford

Kép Kép Kép

Kép Kép

Kép

Kép

Természetesen mellé kellett tegyem a kis szerelmemet is...

Kép Kép

Szép estét továbbra is
Folyt.köv.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: szer. nov. 13, 2013 6:11 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Na ez is jól L(g)atyába lett rázva! :D
Fain! A végén még valami ütőképes születik belőle.

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 15, 2013 7:20 pm 
 
Halipapi

Nos remélhetőleg Döncy sem fog csalódni és a mai munkálatok dögösítették a fordot kellőképpen...
Lássuk a mai menet trendet
Lökhárítóba bekerültek a spot körlámpák tokjai és a csörlőkivezetés a helyére került

Kép Kép

Kapott egy snorkel-t ami lecsavarozható...

Kép Kép

A sárvédők némi burkolatot a beadlockos felnik design irányában ötvözve, ami által az ajtó vonalat hátrébb is kellett vágni és egy tanksapkát is hasonló designnal...

Kép Kép Kép Kép

Így állunk most

Kép

Madman kolléga járt nálam meetingre, megbeszéltük a festést ami fekete fehér marad, kap egy fél lexan belteret mert végre átlátszó üvegezés kerül bele és valami kiegészítő cuccot a platóra. Legalább le lesz cserélve az az értelmetlen orbitális nagy láda végre. Sok nem maradt hátra így vasárnap estig már a festett képekkel fog szerintem felkerülni a végső kinézet.

Lám pár show photo...

Kép Kép Kép
Kép Kép

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 15, 2013 7:53 pm 
Szalagszedő

Csatlakozott: vas. jún. 10, 2012 3:12 pm
Hozzászólások: 199
Fasza. Szépen alakul.


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Ford F-150 2012
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 15, 2013 10:38 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 8:45 pm
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Budapest, XV.
Egész dögös lesz.
Kezd racingosodni :-)

_________________
Jeep River Rider
HB Cyclone TC


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 52 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség