Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 16, 2013 6:29 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Ezután, egy kis finomítás a rozsdákon festéssel, pigmenttel, aztán egy matt lakk réteg.

Kép Kép Kép Kép
Kép KépKép

Itt tartok most, finomítások meg ötletek még vannak bőven, folytatása következik. ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 16, 2013 6:43 pm 
 
Halipapi

A rozsdatext teljesen korrekt nekem kicsit "pöttyös" a verda de tudjuk a végén meglátjuk mit mutat az összkép ! Várjuk a továbbiakat !

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: vas. nov. 17, 2013 7:46 am 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Leowrc írta:
Hi

LIKE-olom!

Üdv: Leo

Latya írta:
Halipapi

A rozsdatext teljesen korrekt nekem kicsit "pöttyös" a verda de tudjuk a végén meglátjuk mit mutat az összkép ! Várjuk a továbbiakat !

Üdv
L


Köszi srácok!
Picit lehet, hogy van egy himlős style de az összképnél meg ha megkapja a játék közbeni karcokat összeségébe talán mást fog majd mutatni.

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 22, 2013 9:43 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Ma megjöttek az alu. kerekek, szintén kaptak egy kis rozsdát, meg az első gallytörőt próbáltam kicsit kopottabbra varázsolni, holnap lesz időm a folytatásra, nekiugrok a hátsó taktusnak.

Kép Kép Kép Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 22, 2013 10:12 pm 
 
Halipapi
Nos az alu.kerekeket nem értem azaz valami oldalról képet
Én továbbra is kicsitt dalmatásnak érzem de ez egyéni szociális
viszont .
az olyan részekre tessék kicsit több hangsúlyt tenni és kenni mint pl
A gummákon azt látom ráment a rozsda ami nem baj de vagy körbe legyen vagy ne legyen mert ez nem álló autó hanem műxik de mint text elfér csak akkor körbe kenném a felni körül
ha rosszul látom a felnikről az oldalfénykép még erre rácáfolhat
Oldal Index
ott olyan fényes a tok mintha most gyártották volna sztem ez nagyon elüt miközben az elülső rács is krómhibás és rozsdásítva lett. A búra is elég steril ott egy akár majd eltávolítható de valami festést rápróbálnék főképp a tetejére némi koszt - port és valahol esetleg szín fakulás (fehérítés) ilyenek



az első lámpákon mivel védett helyen van valami egszerű vízfestékkel is tesztelhető mi öregíthető és hogy rajta.
Hilux felirat krómok detto

Hirtelen de szigorúan : Szerintem
pár ötled adó a színeknek :

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 23, 2013 7:42 am 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Igen az oldal index az még vissza van meg összességébe még nincs kész, viszont köszönöm az észrevételeket meg a képeket. Az első lámpákat megcsiszoltam (mattabb legyen) de viszek fel rá egy kis festést is, ma a hátsó keretet akarom öregíteni.

Érdekes élőben nekem nem tűnik annyira pöttyösnek (lehet hogy a lelkem mélyén Dalmatás vagyok.. :lol: :lol: )

Mi lenne a javaslatod a pöttyösség ellen? Nem akartam több rozsdát felvinni mert akkor olyan lenne mint egy rozsdakupac. Koszoljam a rozsda melletti területet?

Kép

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 23, 2013 8:38 am 
 
Halipapi

Nos a szerintem a legjobb képet csatoltad most be
annyi helyen pöttyös rozsdával még ha szolidabban is de hasonló a kinézet
ez egy nagyon jó kép példának
Meg kell figyelni az ilyen képeken hol és miért pont ott rozsdás a karosszéria és főképpen ezt az általunk éppen dekorált típusnál kell megfigyelni
Ergo : ott kell rozsdát kialakítani ahol az eredeti autók is rozsdálnak mert akkor lesz eredethű a kinézetünk.
Rozsda : jól látszanak a pl plató jobb oldalán a 45°részen végigmart felület ahol az eredetin is
Bár a felső perem alatti rész védettnek tűnik mégis ott van a nagyobb rozsdásodás ugyanis a plató keret még ha sérül is kevésbé rozsdahajlamos mint egy olyan rész ahol a pára a főképp őszi időben lecsapódik és ott eszi a lemezt ellenben a felső peremmel ahol általában nem tud lecsapódni a pára.
Lényeges kialakítás hogy egy használatos autónál ahol "használjuk" ott is lehetnek sérülések és az ebből eredendő rozsdásodás
Lásd képen a hátsó ajtó felső pereme rozsdás ellenben a plato oldallemez felső peremével
ennek oka ugye a lehajtjuk és használjuk az ajtót pakolásnál.
Lökhárító ugyszint a teteje használt így kopott meg is kezdte az idő rendesen

Nos az ilyen részeket kell sok sok roncs és még használatos autónál figyelembe venni és a típusmegfelelő helyeken rozsdásítani, ezzel is eredetivé varázsolva a verdát.
Nem hozok fel okos példákat de láttunk már milka bocira hajazó foltos rozsdásítást itthon is bőszen...
nem a lemez közepe fog először rozsdásodni hanem az ívek, hajlítások sarkok...ezt a hülye is tudja pedig nekem még se autóm se fémből motorom... :lol: :lol:
Bár ehhez nekem is kellett fejlődnöm a megjelenítés terén szó mi szó....

na visszakanyarodva a rozsda textúrára
A rozsda lé folyik
azaz én oda fújogatnék vagy híg festéket folyatnék némelyik függőleges ! idom rozsdafoltja alá.
Viszont ésszel mert olyan lesz mint nekem az első Csepel B130-am ami mindenhol folyik és így utólag már soknak vélem én is
kell pár folyás, itt ott a króm is legyen félhulla és a krómok alatti részt is "marasd" meg a rozsdával
Csavarfelyeknél érdemes itt ott egy vékonka folyást de azt sem minden csavarnál

szal én első körben ilyeneket dobnék pár helyre és a színt élénkíteném a folyást sárgás löttyel a rozsdafoltokra meg pár helyen piros-bordó és narancs amit pl egy szivacs darabkával finoman pacsmagolva helyenként a rozsdafolton belül megejthetsz.

párötlet de gondolom te is keresgélsz eleget rozsdás toyotát :lol: :lol:
ezek példák a rozsda alakját és megjelenítését tekintve a mennyiséget mindég a designer szabja meg :D :D


a paltó használata és abból eredendő foltok

Kép

snorkel alatti rész

Kép

a segge :-)

Kép

nem kell megijedni a színektől ez is rozsda a javából de az összképnél figyelembe kell venni hogy barnás vagy világos esetleg koszos feketés e a rozsda összhatása azaz figyelni kell a színvilágra a már csak barna foltos bocirozsda már a múltté
2014-et írunk lassan haladunk a korral :lol: :lol: :lol:

Kép

Remélem segítettem
Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 23, 2013 8:22 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Ma folytatódott a rozsda finomítás, meg a hátsó rész alakítgatása.

Latya ellátott jó pár tanáccsal, ezúton is köszönet érte, egy részét talán sikerült megvalósítani.

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Az első világítást le kell majd cserélni valami haloványabbra.

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: szomb. nov. 23, 2013 8:37 pm 
 
Halipapi
Megy ez sztem lassan teljes az összkép !
Lájk neki !

Ez + ismét od@b@sz...a lámpa és a cső...Respect !

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hilux Truggy
 Hozzászólás Elküldve: vas. nov. 24, 2013 2:53 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Köszi!!! ;)

Jöhet a beltér meg a kiegészítők.

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 33 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 71 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség