Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Zsolt75 River Raider JeeP 2014
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 2:59 pm 
 
Halipapi

Mivel az a megtiszteltetés ért hogy én készíthetem az idei HRCCT Rc Scale Trial Class 2 kategória BAJNOKÁNAK a jövő évi karosszériáját így azt hiszem most el sem merek ájulni magamtól nehogy lehugyozzatok hogy felébredjek... :lol: :lol: :lol:
Szó ami szó Egy Ford tuningon túl a Zil befejezése közben-helyett...elindultak a tervek elkészültek a nyomtatott fotók a méretezések és a karakterparaméter kiírások.

Első körben a hardveres részt majd maga a 2013. Év Magyar Classkettő Rc Sckale Triál bajnok betálalja mi kerül tervei szerint bele és alá így rám megint "csak" a stirol munka bemutatása marad. Remélem lesznek a hardveres cuccok közt érdekességek és csemegék hisz egy Magyar bajnokhoz egy alap autó már nem illik.
Ezeknek a terveknek a bemutatása irányából az első lépéseit meg is teszem estére.
Addig is további szép napot mindenkinek és várjuk a MC2 Bajnok összefoglalóját

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 3:33 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Na itt mi lesz születőben? :shock:
Képeket-terveket-adatokat!

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 9:47 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 8:45 pm
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Budapest, XV.
Hali!

Nagyon köszönöm a felvezetőt, de Latya barátomtól nem is vártam mást :lol: :lol: :lol:
A kiszemelt áldozat egy picit módosított JEEP JK TRUCK ;)
Mivel csak platós jöhetett szóba,így ez mellett döntöttem.

Kép

Kép

Kép

- Alváz tekintetében marad a régi SCX-10
- Szerintem marad a gyári 27-es motor szabival együtt ( nekem tetszik )
- Beülős gátló ?
- G- made 0 offset felni
- Pro- Line Super Swamper gumi

Egyenlőre ennyi,majd alakul még ;)
Most úgyis Latyán a világ szeme :D

Üdv: Zsolt

_________________
Jeep River Rider
HB Cyclone TC


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 9:54 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

F@sza lesz! Latya, állítsd be a képernyő felbontását mielőtt megrajzolod..... :D

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 9:56 pm 
 
ne is mond..beszartam a monitorom egy ezeregyéves van fent nem létom a színeket rajta rendesen és ami nekem szép az más monitoron uuuuu
de mondjuk nem ettől baktam el a jeepet ma...
Mindjárt töltöm :-)


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 10:32 pm 
 
Na Hali a Papppika

Mai pár órám volt és neki is szaladtam az alapoknak mert a zil megy fémmunkára és ma a sok rohangálás közt voltak pár órák gondoltam kihasználom.
Kaptam is Zsolttól kinyomtatott képeket amiken vagy kevés volt az arány vagy sok de amin meg elöl jó azon meg nem volt oldalról a kép...így megint csak rajzolhattam ergo nem lett könnyebb hiába is nyomtattunk képeket ezerrel...na majd legközelebb.

Tervnek kaptam ehhez hasonló képeket amiket Zsolt felnyomott majd rövid egyeztetés után megálmodtuk a fő paramétereket miszerint a kerék külsők az új felniken várhatóan 215mm lesznek így a kerékközepek hozzávetőlegesen 185-188 mm körül fognak mozogni (nagyon remélem....)
Tengelytávnak megkitaláltuk tudományos alapokon a 280-285mm körülit és ezen paraméterek alapján elkezdtem kirajzolni a vasat. Mivel versenyre készül így nagyon nem fő szempont ahogy sokak autóinál (nálam is '63 Jeep pl ) az hogy feláldozzunk e verseny menetéért akár a súlyt vagy a rossz vezethetőséget. Nos ennek eredményeképpen kicsit be is torzóztam a karosszériát de ezt majd később.

Kezdeteknek sajnos nem volt nyugodt időm így az sbs képekből most sok kimaradt de remélem átlátható lesz így is a projekt. Szellős kellőképpen erős de könnyű közép-rövid és verseny méreteket céloztunk meg keskeny kasznival (küszöbszélességgel) és sallangmentes minimalista autót választva.

2mm stirol oldalak keretek és merevítők.
Jól kivehető a fotón hogy miként és miért szeretem használni a ragasztószalagot amivel derékszögeket és az idomokat minden féle formában egymáshoz rögzíthetem amíg köt a ragasztó. Nem mindenhol elég erős pár pötty pillanatragasztó de ha megkenjük vastagon megtartja csak addig fixálni érdemes.

Kép Kép

a két oldallemez a fő építő alap ezt a szélvédő kerettel és a hátfallal rögzítettem is majd a plató ajtót a hátulján. Ezen a fotón látszik egy átlós szalag ami foglya a derékszöget amíg köt a ragacs

Kép

Továbbszaladva jött a kedvenc részem a rács az elejére. Elég macera de ez a lényege egy JeeP-nek

Csendélet :

Kép

Hajlik jobbról törik a függőleges 4 körkivágás 7 rácsminta ...na ez a jeep eleje

Kép Kép Kép

Na és itt jött a helyzet fel ismerése...Bár elég kocka még a szerkezet de tudjuk ez nálam csak a kezdeti stádium. Viszont kiszúrtam a nem odafigyelést a részletekre. Vájtszeműek gondolom egyből. Nos ennek a története :
Addig addig vittem lefelé a méreteket a karosszéria szélességénél miközben az oldalirányű rajz már fix volt a tengelytáv végett hogy lassan akkora szélvédőkerete lett az arányok végett mint egy suzuki samurajnak. Rádobtam egy ideiglenes motorháztető lemezdarabkát hogy lássam miként fest, és pár érdekes aránymódosulásra derült fény.
Mivel a kaszni kb 13 cm magas lett és a tengelytáv adott volt így vettem a minimális szélességet és rajzoltam egy kereszt rajzot amit nem teljes szélességében rajzoltam meg pl egy első metszetet hanem csak a felét...így nem is szúrtam ki az aránytalanságot csak miután összetettem és sörözés közben rápillantottam...
Na de nincs veszve semmi és még nagyon bontanom sem kell ugyanis :
a motorháztető alacsony lett a szélvédő meg magas. ha ehhez hozzáveszem hogy a JeeP-en még van egy a szélvédő üvegre festett fekete keret nem is biztos hogy nagyon magas ez a szélvédő... Meglátom viszont a motorháztető megépülése után bizton kijön az arány vagy a -talanság és akkor reményeim szerint orvosolható és nem a teteje levágásával.. bár ha kell adunk neki a fűrésszel mert torz nem maradhat a bajnok verdája :lol: :lol: :lol:
munkaóra tekintetében 3-4×1-1,5 óra eddig így nem is olyan rossz a teljesítmény csak javításra szorul a jó kinézet végett.

Pár katt a hogy vagyunk most ról

Kép Kép Kép

FolytKöv
Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsolt75 River Raider JeeP 2014
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 21, 2013 10:44 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 19, 2012 1:05 pm
Hozzászólások: 94
Üdv

Kérném a képkezelő.com oldal használatának mellőzését. Ha valaki meg akarja nézni a képet nagyban és rákattint, csak a főoldalt adja be.
Használjátok az RCPILOT-ot.

Köszönöm.

Scale4x4


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsolt75 River Raider JeeP 2014
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 22, 2013 7:09 am 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Hihetetlen, hogy ennyi idő alatt ennyi mindent megcsinálsz, f@sz@ lesz nagyon!! ;)

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsolt75 River Raider JeeP 2014
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 22, 2013 8:03 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Hajrá!

Zsolti!!! Addig tessék Latyát masszírozni... :twisted: amíg el nem csiszolt mindent finoman, szépen!! :) Olyan legyen mint a babapopsi!! 8-)


Miért van a paltóba írva hogy "szar"? :)
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsolt75 River Raider JeeP 2014
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 22, 2013 8:07 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Megjött az első "fecske". :)
Hajrá!

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 85 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 41 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség