Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Több mint 2 tengely




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 8:47 am 
 
Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 9:42 am 
 
Halipapi
Nos a terv kishoppolása után érdekes fejleményre lettem figyelmes...
Leo nemrég elhangzott szavai csengenek fülemben miszerint megemlítette, hogy reméli ez már akkor valóban 1:10 méretarány lesz.....
Persze mondtam hisz nem verseny triálra épül.
Nézegetem méricskélek okosodom.....és mit ad isten...azaz hogy-hogy-nem elvtársak (ahogy Géza bácsi mondaná)
Rá kellett döbbennem hogy amivel Triálkodtam hölgyeim és uraim !! 0,5 cm-el szélesebb volt az 1:10 méretaránynál ,már ha a megmaradt tervekkel stimmel amiket elő is kotorásztam de szerintem sok mm-ert nem tértem el a rajzaimtól.

Szinte hajszálra 1:10 pontos méretezés:

Kép

Egy röpke teszt a vázalapanyaggal és vizuális kávészünet :

Kép

Semmivel sem nagyobb ez a zil mint az előző, csak a tengelytáv változik ergo : akár megjelenhet egy triál versengésen is max a fara tarolja a kapukat a nagy fordulókör végett... Máris haladtunk a projektben , ki van rajzolva a fülke :lol: :lol: :lol: (milyen jó hogy szinte minden tervem megvan az utóbbi 1,5 év építéseiből...annya meg mán ki akarta dobni..ejnye ejnye

a fülke biza 215mm környéke és ha mondjuk plató akkor az a 250mm
Fülkerajz kipipálva
a képen látható alu idom jelzi : a váz alapanyaga is megérkezett 10×22mm (nem egy szabvány darab)

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 9:58 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
A gumik is 1:10 lesznek?


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 10:13 am 
 
Teljesen pontosan de csak az átmérő mert bizony ilyen keskeny gumma nemigen van ebben az átmérőben ami a legpontosabban a Zil méretből 104mm kell legyen...

a képen konstatált pitbul méretei ugye 4,19 inch azaz 106,4mm tehát nem sokal nagyobbak nézegetni pont megfelelő....

Ez lesz a megfelelő ami cirka 1mm több a kelleténél de legalább orosz :lol: :lol: :lol:
(1/2 havi fizu a 12 darabocska kb...)

OD: 4.13" (105mm)
Width: 1.21" (30.7mm)
Inner Diameter: 1.9" (48mm)
Fits 1.9 Wheels only
Advanced X3 Soft & Sticky Compound
Each tire weight: 2.3 oz /65 g

Kép

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 7:01 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

A felni kérdést el kéne most döntened, mert az adja meg az épülő hidjaid méretét.

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 7:30 pm 
 
Gyártott lesz szerintem az is mivel ha a leggagyibbat is venném megint egy autó ára a 12 db. (200 dolcsi kb)
Így lehet elgondolkodunk egy esztergált egyszerűbb kinézetű acélkarikán...nem tudom ami jó lenne az a semitruck téma hátulja végett is de az meg 1'7 és nincs hozzá gumma csak 3 féle az meg egyik sem illik a zilhez, arról nem beszélve hogy nagyon keskenyek a felnik(~20mm)
A felni még egy nagy kör lesz szerintem de elébb a hidak
de van azaz lesz baj ezekkel is.

Valami hasonlót dísztárcsa rácsavarozódik az első párosra meg a pótokra
a hátsó meg egy mély henger kell legyen.

Kép

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. szept. 18, 2014 8:09 pm 
 
Rajzolgattam este...
Végső elképzelésnek dobtam a kamionos nyerges verziót bár rövidebb és triálra valóbb de ha már ennyi melót és majd lassan szerintem pénzt is beleteszek nem akarok egy kis fütyit arra ott a willys.
Tehát a long és a Short közti kb médium-gyanús vázat választottam ahol a benzintankból oldalt 1 db van de még van némi hely a hátsó kerekekig.

Para méreteknek maradjunk annyiban az 1:10 a mérvadó így a fülke ~220mm a legszélesebb ponton (első sárvédők) a plató (mert platós lesz) 250mm szélesre terveződött.
Teljes hosszúság ~685-690mm ebből a váz 660mm. Oldalnézetnél 225mm a jelenlegi beült tervezett magassága a fülkének. A vázpár alja 73mm-re rajzoltam.

Kép

Kép Kép

a számomra is még "Medzsik" rész a majd laprugós hátsófelfüggesztés ami igazából egy kamu laprugó lesz mert az bizony csak merev linkként fog szolgálatot teljesíteni és a gátlók végzik a dolgukat. Természetesen kifelé mozgós minden mint ahogy már ezt tőlem megszokhattátok de így megmarad az utcai "emeletlen" feelingje a Zilnek. Nem krosszosítjuk hanem okosítjuk.

Kép

Rengeteg rengeteg mindent még tervezni kell attól hogy a hidak már tényleg csak nemsoká idők kérdése (főképp pénz :P :P :P ) annyi dolog függ itt össze hogy azt sem tudom min járjon az agyam.

Ami most a fő kérdés a hidak teljes megtervezése végeztével az a kormányzás (ez ma a rajzon megalkotódott) a felfüggesztések amit szeretnék laprugós kinézetben hagyni elől és hátul. A hátsó mint látszik már a rajzasztalon de ott is sok a kérdés még...az elsőről meg lilla gőzöm sincs hogy kellene űber laprugóst 25-30mm gátlómozgással párosítani.

Ha ezek kialakulnak jöhetnek a kerék felni kérdések...
a hajtás egyszerűnek tűnik van hely elég
a kaszni nem kérdés.

Nos itt tartunk tervezőasztalon és fejben egyaránt.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: hétf. szept. 22, 2014 7:48 pm 
 
Halipapi

Természeteen mivel ma fejeztem be az osztóművet elöl volt minden fémmegmunkáló gép...gondoltam elrakás előtt csinálok egy röpke hardverest ide is...
Első körben a sok gondolkodás után...A párban rajzolás
Főváz alap szelvény 22×10mm alu abből indulunk.

Kép

Kép Kép

Eleje és a fara megrajzol majd jöhet a vasfűrész, a flex meg a reszelő (ezek szinte minden háztartásban fellelhetőek...)

Kép

Kép

Ezt követően hátul egy 20×20mm keményebb alu-szelvény ami a hátsó lökőst fog majd hivatva függeszteni. Majd az első vágás metsző vonalában egy 10×10mm zártszelvény egy egy furattal merevítés képpen de ez lehet nem a végső darab mert sok felfüggesztési és kötési keresztmerevítő kerül még ide. Ezért is csak egy egy furattal tettem fel hogy azért méretre foglya az induló párost.

Össze is tettem 81mm párhuzamban így könnyebben megy a továbbiakban a vizuálás a mi merre törénetében.

Kép

Kép Kép

Kép

Ami elsőnek nem tűnt olyan nagynak (Fülke) kiderült azért a platóra telibe felfér majd a willys....

Kép Kép

Rengetek kötőelem, csavar vagy szegecs kerül még a merevítések és hossz vagy kereszttartó elemekkel eggyütt a vázba ...Így messze még a váz vége, de remélem megéri a sok fáradozást az alja is.

Miként vizuálnám a csassist ..egyszercsak leesett a polcról ez a roghadék hogy folytathassam ezt is holnap..szameg.... :lol: :lol: :lol:

Kép

Nos Zil váz elindult, CVD-cuccok és Hub alapok itthon fogasok még Döncy papánál de azt is itthoninak tekintem. Esztergályosok pörgetik a verdákat már csak "vasra" gyúrunk a hidakhoz. Így már a sok tervezgetés után végre valami fogható is van a kezemben a zil alapjaiból

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: kedd szept. 23, 2014 5:11 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Na, mindjárt gurul! :shock: :D
Eddig ígéretes a dolog. 8-)

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: kedd szept. 23, 2014 4:13 pm 
 
De messze van az még, na de türelmesen vágyakozunk addig is.....


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » Több mint 2 tengely


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség