Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » Több mint 2 tengely




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: pén. szept. 26, 2014 8:27 pm 
 
:ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: pén. szept. 26, 2014 9:18 pm 
Szalagszedő
Avatar

Csatlakozott: szomb. márc. 22, 2014 8:46 pm
Hozzászólások: 106
-


Csatolmányok:
1382909567429.jpg
1382909567429.jpg [ 51.38 KiB | Megtekintve 3458 alkalommal. ]
Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: vas. szept. 28, 2014 8:45 pm 
 
És csak gyúlnek a tervek csak gyúlnek a tervek...
nem úgy van az kiharapjuk egy csőből...gondoltam
mostmeg már nem is tudom hányadik verzió és mindég kijön valami bibi..
De meglessz !!
CVD megvan, Fogasok megvannak jöhet a méretezés megint..remélem a végső
Fülke 220mm széles így keskeny híd kell
a gyári nyomtáv elöl : 1800!! mm így szúk cucc kell mindenhova.
Régi verda kis fülke, nagy plató

Latya-axle 1.3.6

Hard Steel Kompound :lol: :lol:
Hex to Hex Width: ~180mm
Output Shaft OD: 4 mm (SDI)
Gear Ratio: 2:1
Includes CVD's
12mm Steel Wheel Hex (várhatóan de az sem megeshet hogy nem hatszög lesz...)

scale axle blueprint

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: szer. okt. 01, 2014 8:38 pm 
 
Mindenhol a papper...ide is... :lol: :lol: :lol:

Kicsit dédelgetnem kellett a tervezetet a sok egyéb mellett így egy kevés hangyányi de maradt a zilecskére is ma.

Mint említettem volt, beszereztem egy tán 1/6 buggy maradék alkatrészeket amiben én mint "majdnem építő" megláttam a megfelelő elemeket a projektemhez, későbbi konstrukciókhoz.
Nagyon nincs mit titkolózni 4! db Magyar ezredesért sikerült szereznem egy doboznyi cuccost, általam ismeretlen valamiből. Kis simogatás és dédelgetés után lássuk mit mentettem át az én világomba.
4db CVD (?), 5 db kutyaccontos kihajtás hozzá való 5mm környékű csontokkal, 8 db alu gömbfej, nem kicsi de ha a zilhez nagy lenne (kétlem) a következő giga projektben elfog veszni. Aluminium lemez ami az alja vlt a buggynak, ebből némi dirib darab jól jöhet, csapágyak még használható minőségben különböző féle fajta...4 db Aluminium Knucker ami a kihajtást hivatott magába foglalni, és már sajnos nem tudom megmutatni milyen szar állapotban voltak de mára már egész használható alakot öltöttek.(minden nincs a fotókon) Igazából ezek amik hardveresen nekem bizton jól jönnek, árát tekintve bőszen felülmúlja a befektetett összeget így ha kis meló is volt vele, azt hiszem nekem nagyon megérte.

Kép

Több fotón látszik remek darabok ezek, és bár nem a zil alá teszem pl a kék knucker-eket mert sajnos azokkal csak 10 mm-el lenék szűkebb egy axial gyári hídtól de nézegetni vagy a majd akármihez brutál kis darabok lesznek azaz már vannak a birtokomban ugye.

Kép

Mivel kéznél van egyre több minden így kicsit belepiszkáltam a híd projektbe és az első hídhoz reszeltem 5mm acélszálból két féltengelyt, hogy végre lássak már valamit a sok papíron tervek után. A végeire rátettem a buggy knuckereket de mint előzőekben írtam ehhez a prodzsekthez széles, de az ábrándozások és műszaki buktatók leküzdéséhez remek kis nézhető már ezekkel is a téma.

Első híd vizuális, mekkora milyen és mennyit fordul majd...nem lesz ezzel gond azt hiszem.

Kép

Kép

Nem fogom elárulni senkinek ez hányadik tervrajz csak az első hídról !

Kép

Majd miután ez is kevés volt nézegetni gyorsban összedobtam két műanyag csővel a témakört, hogy még jobban lássam ha valamit nem látnék..... Óriási segítség egy egy ilyen próba darab, sok-mindent amit papíron kiszámoltunk megrajzoltunk itt kiderül jó e vagy mégsem...

Kép

Kép

Már majdnem olyan mintha...szívemnek kedves és most már tudom mit érzett Zoza mikor a tátrát reszelgette oly sokáig ős is a két kezével. Bizton lehet sok cuccost pénzel helyettesíteni de a saját kutyakölyke az igazi. Az meg ha még egyedi is arról már ódákat tudunk a karosszéria iparból tudjuk.

Kép Kép

Nagy a love, a következő témakör már az esztergálás mert mára már minden méret meg vagyon így mehet a megrendelés a szakiktól... Amíg majd az occó esztergályos csinálja az idomokat meg majd foglalkozom a ráérős időmben a váz tovább scale-sítésével mert az is még csak gyermek mamuszban botorkál...

Na mára ennyi

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ 133-б д (ZIL 133B-D)
 Hozzászólás Elküldve: csüt. okt. 02, 2014 5:54 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Ismerős a szitu. Kosár alkatrész, de valami hiányzik ahhoz, hogy induljon a projekt. :)
"Csak a zegyedi"
Eddig jónak tűnik. Várjuk már a guruló teszteket!

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 25 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Fórum kezdőlap » Trial építések » Több mint 2 tengely


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség