Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Versenyek- Bajnokságok » Lezajlott bajnokságok » 2018 RC4WD




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: kedd ápr. 10, 2018 1:49 pm 
Sárvédő

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2016 7:45 am
Hozzászólások: 58
Csatlakozom Brumcához!

Köszi Lipinek a helyszínt és a HRCCT-nek a szervezést.
Jó kis verseny volt ez. A végére kezdtünk ráérezni a csapatosdi előnyére(úgymond: csapatban csapatni).
Jó volt látni az örömöt azok szemében, akik eddig még nem állhattak a dobogóra,de most közös erővel nekik is sikerült.
Annyi negatívum van az egymást pontozásban (részemről), hogy így kevesebb videót tudtam felvenni, úgyhogy nehezebb lesz majd összetapasztani :)

Egy észrevételem lenne, hogy ha a kit és ulti autók indulnának előbb, akkor talán nem kell megállni az egymást beérések miatt, mert ők általában gyorsabban végig zúznak a pályán, mint mondjuk a street.
(nem tudom kivitelezhető-e, csak egy gondolat...)


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: hétf. ápr. 16, 2018 11:18 am 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 06, 2013 8:54 pm
Hozzászólások: 241
Tartózkodási hely: Tát
Na szevasztok!

Nem nagyon pörgött fel még a csapat fórumozás terén!
Amúgy a verseny fasza volt. nagyon tetszett, hogy jó hosszúak voltak a pályák. Kicsit lehetett volna nehezebb de bemelegíteni tökéletes volt.
Azt sajnáltam, hogy volt pár motivációvesztett társ aki nem vette komolyan a napot és ezzel lehúzta saját csapatát...

Külön köszönet Lipinek a szuper helyért! Lehetett versenyen kívül is órákat autózni!

Béke!

_________________
toyota - fj40
Axial SCX10 - G6
Gmade BOM - TOYOTA Hilux Flatbed
Axial Scx10 Tow Mate
Ftx outback II - Rc4wd D90 Adventure
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: kedd ápr. 17, 2018 7:56 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

No eljutottam idáig, hogy írjak pár sort a futamról.

mucsosz írta:
Nem nagyon pörgött fel még a csapat fórumozás terén!


Sajnos jogos a meglátásod Mucsi. (Ezután írtam pár sor fröcsögést, de aztán olyan visszacsatolást kaptam Szotti barátomtól és a Team HRCCT-től, (a CSAPATOMTÓL), hogy inkább kitöröltem....... )

Jöjjön akkor pár sor az idei RC4WD bajnokság első futamáról.

Lipi remek pályáját nem nagyon kell bemutatni, hiszen már mindenki ismeri. Remek lehetőséget biztosít akár több futam megrendezésére is. A kibővített nyomvonal kb 30%-át vettük most igénybe, így maradt benne lehetőség bőven!

Többen említettétek ugyan hogy lehetett volna nehezebb, de ez mindig kétoldalú dolog. Volt akinek ez is elég fejtörést okozott és valóban volt aki szinte suhant rajta. Ugyanez érvényes Janesz felvetésére is, miszerint a street menjen előbb. anesz, ha érdekel majd mutatok időeredményeket. A pályákon sok helyen a street autók voltak gyorsabbak.... ;) Ebből is okulva, valószinűleg legközelebb külön kapuk lesznek kirakva és lehet belefér a 4 szakasz is!

Az alapvető célunkat elértük. Több szakaszon több autózás, nagyobb móka ugyanannyi idő alatt. Nem mellesleg mi sem melóztunk egész nap, monjduk ez úgysem érdekel senkit....
A nap végén jó volt látni azokat az arcokat, akik végre a dobogón végeztek, hiszen ez számukra eddig nem adatott meg.

A pontozásnál kompenzáltuk a nagyobb létszámú csapatok vélt "hátrányát", így mindenki egyformán lett mérlegelve.

Jöjjenek az eredmények.

ULTIMATE:

1.
- Zsolt75
- Batkaaa
- Lasziee
- Alex

2.
- Georg
- Firka
- Brumca
- Yeti

3.
- Radzsbi
- Mucsosz
- Pintér
- Bazsika

KIT:

1.
- Atis
- Andris
- Bencus
- Stocz

2.
- Janesz
- Celon
- Lipi

3.
- Kroó
- Zolee
- Oldcelon

4.
- Madman
- Taxis
- Fábos Tomi
- Fábos Beni

STREET:

1.
- Leo
- Isti
- Pege

2.
- Napalm
- Ricsmond
- Bence

3.
- Szotti
- VG
- Bandy
- Gábor


Az egyéni eredmények csak a saját hibapontok figyelembe vételével kerültek kiosztásra.

ULTIMATE:

1.
- Zsolt75...... 20
- Batkaaa......20
- Georg.........20
- Radzsbi.......20
- Mucsosz......20

2.
- Alex.......18
- Firka......18

3.
- Yeti.......15

4.
- Lasziee....12

5.
- Brumca....10

6.
- Pintér......8

7.
- Bazsika....6


KIT:

1.
- Stocz.......20

2.
- Oldcelon...18

3.
- Atis.......15

4.
- Janesz....12

5.
- Kroó......10

6.
- Lipi........8
- András...8

7.
- Celon.....6
- Taxis......6

8.
- Madman...4

9.
- Bencus....2

10.
- Zolee....1

STREET:

1.
- Pege....20

2.
- Leo.....18
- Bence...18

3.
- Isti.....15
- Szotti...15

4.
- Napalm...12
- Ricsmond...12

5.
- Bandy.....10

6.
- Gábor......8

7.
- Pumix.....6

8.
- VG.........4

Fotók hamarosan.......

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: szer. ápr. 18, 2018 2:51 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szomb. szept. 17, 2016 8:16 am
Hozzászólások: 266
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Modellezőtársak!

Mucsosz és Leo már rávilágított, ezért én csak halkan jegyzem meg: szerintem is lehetne pezsgőbb a fórumélet. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy többet kellene fecsegnünk, hanem bátorítsuk egymást, hogy mindenki ossza meg műszaki és egyéb tapasztalatait egy-egy termékkel vagy saját ötlettel kapcsolatban. Bevallom, a télen kissé már feszélyezve éreztem magam, amikor napokig/hetekig az én nevem virított "legutóbbi hozzászólóként" 3 topikban is... pedig nem csináltam mást, csak pár saját építésemet dokumentáltam, illetve elismerőleg hozzászóltam egy-két aktív kolléga bejegyzéseihez.
A lényeg: a Facebook ugyan jó dolog (és sok esetben kényelmesebb önkifejezési felület, mint pl. ez a fórum), de ez itt mégis csak egy dedikált és számunkra fenntartott felület. Szakmai szempontból pedig itt sokkal jobban vissza lehet keresni komplett építéseket vagy tanácsokat tematizálva. Szerintem.

A csapatverseny nekem bejött. Jó volt, hogy szinte egész nap pályán lehettünk. És igen, azok közé tartozom, akik most állhattak először dobogóra. De azonnal hozzáteszem, hogy az egyéni teljesítményemmel érdemben hozzájárultam a csapat eredményéhez, úgyhogy a régi szabályzat szerint se lett volna szégyenkezni valóm. Ez jó érzés, mert ezek szerint jól sikerült az autóm, s nem húztam le a csapat összteljesítményét sem. Ami talán még fontosabb, mint maga a futamhelyezés.

Lipinek pedig nem lehet elégszer megköszönni, hogy saját erejéből ekkora ajándékot tesz le a hazai RC triál műfaj szerelmeseinek, mint amilyen az általa épített pálya.

Köszönöm, köszönjük!
I.

_________________
TEAM MODELL ZONA

MST CMX "Green Turtle" FJ
RC4WD TF2 LWB Hilux 4-door
Tamiya Bruiser, High Lift Hilux& F350 , CR-01 H2, CC-01 FJ Cruiser&Robur LD2002&Pajero Wagon&Hilux(feat. NIKKO), TL-01B, WR-01 Twin Detonator, MF-01X
SCX10 Hilux
Carson MC-10


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: szer. ápr. 18, 2018 8:14 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 01, 2012 8:19 pm
Hozzászólások: 415
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv mindenkinek !

Sokéig tépelődtem, hogy leírjam-e a véleményemet függetlenül attól, hogy ezzel esetleg megbántok kollégákat-e, de úgy döntöttem, leszek a genya megmondóember akinek semmi sem tetszik.

Menjünk sorjában:

Fórumozás:

A tendencia nemcsak nálunk, hanem külföldi oldalakon is észrevehető, hogy inkább átköltözik az élet a közösségi oldalakra. Gyorsabban jut el a célközönséghez, ismerősökhöz mint a fórum, és szinte azonnal van rá reagálás.
Mivel az utóbbi 1-2 évben a szabályzat nem változott drasztikusan évről-évre, így nincs rá különösebb igény, ok új autók építésére. Ez mondjuk pozitívum, mivel nem mindenki engedheti meg az évenkénti 1 esetleg 2 új autó építését. ( A lexán kaszni cserét ne soroljuk ide. )
Jelenleg nálam is 3 project stagnál már jó ideje különböző okokból. Mivel érdemben nem történik semmi ezekkel, teljesen feleslegesnek érzem, hogy kommentet írjak, és ezzel látszat forgalmat generáljak.

A versenyről:

Szerintem azon kevesek közé tartozom, akinek a csapatverseny ebben a formában nem való. Meglátásom szerint nem tükrözi a tényleges vezetői tudást, így az egyéni értékelést sem tartom valósnak.
Többen írtátok, hogy most olyan is dobogóra került akinek eddig ez nem adatott meg.
De miért nem ?
Mert - most lehet hogy erősen fogalmazok - nem érdemelte ki, nem volt meg sem az illető, sem pedig esetleg az autójának a kellő tudása, hogy ezt eredményre is váltsa.

Vegyünk például engem: 2011-ben kezdtem el a versenyzést veletek, de az első komolynak számító dobogómat - ( a 2012-es dunaparti 3-ik helyet nem tartom annak mivel csak 4-en voltunk a kategóriában ) 2015-ben az RCJH nyári versenyén értem el szintén 3-ik helyen. Ez barátok közt is 3-4 év évenként 10-20 versenyt és megszámlálhatatlanul sok külön gyakorlást jelent.
A tavalyi KIT kategóriában elért év végi második helyemre ezért is vagyok nagyon büszke. Ennek ellenére most is el tudom bénázni a versenyeket, mint például a legutóbbit is.
A mostani versenyeken viszont nem a te tudásod tükröződik az eredményen, hanem, hogy a melletted lévő csapattársak mennyire mentették meg a segged attól, hogy benyelj egy kaput, csörlőt vagy borulást.
Érzésem szerint a versenyzéssel eltöltött több idő is csalóka. A bruttó idő amit a pályán töltöttél természetesen jóval magasabb mint az előző években, viszont ha levesszük azokat az időket, amiket a csapattársaid bevárásával, segítésével, az irányok megbeszélésével töltesz, ( ergo nem versenyzel, mert nem a saját autóddal mész a pályán hanem csak állsz ) akkor a tényleges idő az szinte ugyanaz mint mikor egyénileg kellett a pályákon végig menni.

Mucsosz kolléga említette, hogy volt pár motivációvesztett társ. Nos, én közéjük tartoztam. Ugyanis mikor mint körzeti "meghízott" csapatvezető kezembe került a pontozó lapunk és megpillantottam, hogy igaz, hogy még el sem kezdődött a verseny, de máris + 180 pont hátrányban vagyunk a többi csapattal szemben, mert a csapattagoknál hiányzott jópár kötelező felszerelés, akkor igencsak elment a kedvem a versenyzéstől. Végig csináltam, de ez az érzés, hogy bármit csinálhatsz a pályán ezt képtelenség behozni 2 első versenyes kezdő kollegával az alaposan rányomta a bélyegét az én eredményemre is, nemcsak a csapatéra.
Azt például sose értettem, hogy úgy jelenünk meg a versenyen, hogy a kötelező felszerelések jó része hiányzik az autóról, miközben kint van a szabályzat már 2017 november-decembere óta.

Ennek ellenére a pályák tetszettek, - amit szintén köszönök Lipinek - verseny végén többen is újra végig mentünk oda-vissza, kellően nehezek lettek volna az egyéni versenyzéshez, és időben is eleget lettünk volna a pályán.
Fruttihuszár kiscelont kéretik nem az átlag versenyzőkhöz mérni. :D

Üdv,

Madman

_________________
E10 - Supra
TT01 - Chevy
TT02 - Audi Quattro
TA05 - Volvo 850
TA05 - Volvo 850 Estate
TA05R - Chaser

Pajero
Dodge PW '48
Ford F150 '12
Ford F100 '56
Toyota Hilux '82
Volvo XC70
Volvo 912 6x6
Wraith Bronco

NPT TEAM DRIVER


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: vas. ápr. 22, 2018 11:41 am 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi
Köszi Madman, legalább le merted írni. ;) Remélem a következő futamra már mindenki megfelelően felkészített autóval jelenik meg és akkor nem lesznek ilyen gondok.

Pótolok egy elmaradást, mivel végre felkerültek Doki képei.

https://www.flickr.com/photos/119706573@N02/sets/72157694148212481

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: szer. máj. 02, 2018 6:39 am 
Sárvédő

Csatlakozott: szomb. feb. 27, 2016 7:45 am
Hozzászólások: 58
...és itt a videó is:



Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: vas. máj. 06, 2018 1:33 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

Nos akkor egy kis változás, hogy a "motivációvesztett" kollégák ne húzzák le a versenyt komolyan vevő társaik teljesítményét.
A hiányzó kötelező tételekért kapott büntetőpontok csak az EGYÉNI eredménybe számítanak bele!!
Így csak a saját esélyeiket rontják le, a többiek eredményét nem.

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Április 8 Lipi - ring Tököl
 Hozzászólás Elküldve: vas. máj. 06, 2018 8:44 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

Egy szösszenet tőlem is:



Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 39 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Fórum kezdőlap » Versenyek- Bajnokságok » Lezajlott bajnokságok » 2018 RC4WD


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség