Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 12:02 pm 
 
Haii
Mivel közeleg a Mikulás a kariról meg nem is beszélve...gondoltam a sok rendelős mellett csinálok magamnak egy kis kedvcsinálót a további jó-kedélyhez.Szóval Hivatalosabban :
scx RAT-ROD
a Team HRCCT
az Rc Gödöllő
és a Scale4x4accessories
támogatásával ! érted.....na a szponzorokról ennyit.
Lássuk az idei év végi agybetegségemet. Facebookon láttam a "Team Fab-10 Offroad/Italy" jóvoltából egy ilyen építést és annyira megfogott, hogy meghaltam volna ha nem építem meg a "Játszós" autómat ilyenre.

Kép
Nos ez a kiindulás de mint soxor most sem másolok csak az irány elv tetszett meg.
Ez a konstrukció nyema fér be semmilyen irányból a scale verseny szabályzatba ! De nem is arra készült hanem igazi csapatós örömködésre.

Az első lépésekről nem csak hogy nem készítettem de nem is láttam értelmét elszöszmötölni a sok kezdeti lépéssel, aki érti látja mit hogy.
1mm stirolból az alap kaszni váz és a rács keret elöl.
Kissé furfangosan fel kellett állítanom a szervót mert igencsak útban volt a váznak a híd nagy mértékű elfordulása végett. Most egy stirol sablonon van de azt cserélem egy alu hajtott tartóra.
Ered ez abból hogy hajazva az eredeti felé megszüntettem az első tornyokat és elfektettem a gátlókat hátrafelé ami végett elöl hely szabadult fel és B...szott nagyot lép a híd mint egy (végre) crawler. Ehhez a tengelyrészhez szerkesztettem meg a kabin felfogatást is ami a képeken jól látszik, villás megoldással hátul pedig a csomagtartónál sasszeggel amit a majd megalkotott kis csomagtartó fog hivatott eltakarni. Rengeteg helyem maradt így a "Blokk" befaragásra és igaz okoskodni kellett de szépen elfér majd az elektronika is rejtve minden alatt.


Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Tovább haladva megkezdtem az oldalfalak duplázását amivel ki is alakítottam az ajtók vonalait és erősítettem ezzel együtt a szerkezetet.Miután felkerült a falvastagítás , kicsiszoltam körbe a tetővel és minden sarkával együtt, dobtam rá zsanérokat, kilincseket, egy oldalt futó "díszcsík" kasznivonalat. Az első rács oldalát meg kellett növeljem így evidens volt a "szép" kialakítása ami húzta magával az ormótlan (esetemben pálcika) rácsozatot majd az egész tetejére egy cizella-mizellát...nehogy má ne, persze az is hand-made stirol.
Kép Kép

Hirtelen kezdetnek ennyi, így fest most a kis patkányom :

Kép Kép

Kép Kép Kép


Intelmeknek
-Tengelytáv 268mm
-Hasmagasság : béka segge alatt
Karosszéria
-Max. szélesség : ~123mm
-Max. magasság : ~110mm
-Kinézet kúl-faktor : magas mérce
-Játszhatóság : felettébb
-Öröm : mérhetetlen
Boldog karácsonyt magamnak is előre...... :lol: :lol: :lol:
Idézet:
Előzetesben :
vonal finomítások, V8 faragás kipuffancs hegyekkel, elektromosság beillesztése, orbitális ? lámpák elöl retro 2db...
Gumma és felni ügyben szóba sem jöhetne más mint az Rc-Gödöllőtől felajánlott és amúgy is költséghatékony Ansmann Tire set Crawler 108mm bl. scale rim
Reményeim szerint emígy lesz tuningolva :
Kép
végzárás -képpen pedig a scale4x4accessories Mopar tuning matrica szettjével dekorozom ki és az ottani kiegészítőkkel szórom majd tele a csomagtartómat.
Kép


És hogy a Moderatorok se feledjenek el :lol: :lol:

Kép


Üdv
L Atya


Custom Builder HRCCT Co.
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx RAT-ROD;


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 1:09 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2012 12:31 pm
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
Hát ez elég - itt mindenkitől elnézést, ez jutott eszembe először - qrva*stendebetyáros :o
Nagyon ütős lesz, az tuti. Tetszik ez az egyben felnyílós bódé megoldás... de ha a V8 benne lesz a kis kompresszorral, akkor is el fog férni felnyílni? ;)

_________________
Axial SCX10 Jeep Cherokee XJ


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 3:29 pm 
 
Mivel villás a kiképzése így a lényeg a levehetőség ami hátracsúsztatással megy....
az volt a szempont az egyszerű és gyors szerelhetőség végett.

Üdv
L Atya


Custom Builder HRCCT Co.
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx RAT-ROD;


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 4:47 pm 
Csirke
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 04, 2012 5:30 am
Hozzászólások: 43
Szia Latya!

Úgy látom ez az autó ordít a 2.2 kategóriáért. :lol: :lol: :lol:

_________________
Api

My Jeep is not a SUV and your SUV is not a Jeep


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 4:50 pm 
 
Lehet odatenném egy Wrajttal szemben 4 Baja Claw TTC 2,2-es gummával....de most maradunk 1,9-ben, itt is rendben van ez :D :D :D 1,9 Crawler ? Hívom PZS-t lassan jöhet :lol: :lol: :lol:

Üdv
L Atya


Custom Builder HRCCT Co.
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx RAT-ROD;


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 5:00 pm 
Csirke
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 04, 2012 5:30 am
Hozzászólások: 43
Latya!

Én bizony oda tenném egy Wraith mellé. :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
Api

My Jeep is not a SUV and your SUV is not a Jeep


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 5:06 pm 
 
Van ebben az országban valakinek wrajtja ? Még találkozóról se hallottam :lol: :lol: :lol: :lol:
Na majd ha előkerülnek meglátjuk, csak addigra nehogy legyen egy Rat-Rod 2,2 by Latya ellenük ... Ki tudja mit hoz a jövő....csak matricázzátok a wrajtokat addig is....:lol: :lol: :lol:

Custom Builder HRCCT Co.
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx RAT-ROD;


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 7:41 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi
Csinálj már egy oldalnézeti képet a vasról, "lépés" közbenit is.
Wrait verő :lol: :o :roll: :D :lol: ;)

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 8:35 pm 
 
Haii
Hááát kértek már tőlem sok mindent de tessék :
Oldalnézeti -fénykép a vasról lépés közben

Kép

Helló Fonok....... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lali a király....

Üdv
L Atya


Custom Builder HRCCT Co.
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx RAT-ROD;


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Rat-Rod
 Hozzászólás Elküldve: csüt. nov. 29, 2012 8:38 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Valahol éreztem hogy ............. :roll:

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség