Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 8:12 am 
 
Patent Laci írta:
Na kérem!
... még mindig tetszik...
... egyre jobban tetszik...


akkor hozd a záró ragasztót és képleteljünk a platóról hamár az is kell ezek szerint... :-D :-D
Nem mellesleg Sárga...ez nyema rar sárga ez e a effekt az meg lemaradt a tervezésnél
pontosan melik legyen a szín ?

Csak mert ugye Concept autó így a gyári szín kód sehol se nem van... így be kellene lőni meliket szeretnénk kb.
Bár úgyis olyan lesz amilyenre festem csak legalább leköt a választgatás hogy nyugodtan hagyj dolgozni..................... :lol: :lol: :lol: :lol:

Chrome Yellow
Kép

3 réteges effektes I.
MBC04_KK02_SG101
Kép

3 réteges effektes II.
MBC04_KK12_SG101
Kép

1 szín + 1 effekt
UK12_FBC12
Kép

1 szín + 1 effekt
UK12_MC03
Kép

1 szín + 1 effekt
UK14_BC02
Kép

1 szín + 1 effekt
IP01_SG102
Kép



Leowrc írta:
Hi
Méretek jöhetnének. ;)
Hossz-szélesség-tengelytáv, Laci ne hagyd magad!
Üdv: Leo


Hossz : Az autó elejétől a végéig ér
Szél : A két küszöb a legkülső pontja jelenleg
Tengelytáv : Amilyet a fizető vendég szeretne
:lol: :lol: :lol:

Üdv a én

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 9:29 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Vezetekneve?
Drot
Keresztneve?
Feszulet
:mrgreen:

Az utolso ket szin nagyon franko.. Mi az az effekt? Valami csuda lakk?


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 12:18 pm 
 
Ez a festék amit én is használok, és még sok más cégnél is van hasonló emígyen működik :
Van egy alapszín
Ez lehet sötét vagy világos, rar vagy metál esetleg textúra jellegű
Hot-rod nál pl ez egy fekete alap után fújt "ezüst" színű valami (House of Kolor / Marblizer effekt)ami a csillogós és a "textúra-mintázatát" adó réteg. Erre kerül rá az Úgynevezett kendy vagy Candy (cégtől függően) ami mint a nevében is jelzi egy a cukormázhoz hasonlatos fedőréteg ami nem csinál mást mint hogy megszínezhető vele a már elkészített effekt. (Olyan mintha nézed a kőfalat majd felveszel egy színes napszeműveget és azt látod..) Nos a Hot-Rod nál csak a csillogós alapot látod mert elbasarintottam az adagolást és a RotBeer nevű barnás olyan sötét lett hogy elnyelte az effekt 80% kinézetét...Ilyent akartam ez egy csillógós de + márvány mintás alap Barnással színezve de sok lett a barna bár nem akartam ennyire világosat sem mint ez :
Kép
(ez egy 4 rétegű festés...)

Ez a szín sokféle, a "szín" alatt lehet csillogós, gyöngyház, mintázat, airbrush festés, vagy csak Dodge esetünkben egy metál szín
A normál metál és az ilyen rétegekből kipakolt ugyanazon színt, csak úgy lehet jellemezni : a metál csillog ellenben egy többrétegű effekt festékkel felépítettnek "Mélysége" van.
Igazából ha már láttál egymás mellett két hasonló de eltérő anygú ilyet hamar rájön az ember mi a lényegi különbség és ahogy a dodge-t nézem az sem egy egyszerű metál hanem egy több rétegű szín amely ezt a jelleget adja.

A tuning és igényesebben fényezett autókat a világon mindenhol ilyen rendszerekkel csinálják ugyanis öszehasonlíthatatlan egy széria metállal... Mondjuk meg is kérik az árát az anyagnak és a felhordásnak is.

Dodge esetünre térve ez sztem így fog kinézni :

-Kap egy vékony alapozót ami majd ezüstös színű... Mobihel Primer for plastic
[Ez megmarja a műanyagot és kezeli a felület tapadását a ráhordott anyagoknak.]
-Megkapja a szükséges gittelést tapaszozást ...Tekla Neoflex javítótapasz
[egyenetlenségek hézagok kitöltésére]
-Ismét Kap egy vékony alapozót
[Ezzel a réteggel megadjuk a gittre való festékek kötését és amit a gittelésnél lecsiszoltunk esetleg alapozóréteget pótoljuk vele]
-Kap egy Fehér alapszínt
[Ez megadja a későbbi világosabb hatást és eltünteti az alapozáson esetleg még látszó foltokat ami átüthet a későbbiekben ]
-Kap egy Orion Silver nevű effekt alapot
[ Ez egy hasonlatos dolog a metál ezüsthöz de a "pöttyöket" nézve fele vagy még kisebb azaz sokkal finomabb szemcsenagyságú réteg]
-Jöhet a "szín" azaz a Kendy nevű "napszemüveg" esetünkben valamelyik yellov árnyalat
[jellegét tekintve minél többet adunk az oldószerhez annál sötétebb árnyalatot kapunk egy adott színnél és ezt fokozhatjuk úgy is hogy több rétegben hordjuk fel ami a végső kinézetnél nem olyan mintha alapból sötétebbet keverünk]
-Majd jöhet a lakk ha elégedettek vagyunk a kinézettel
[ a lakkozással egy fényes kivitelnél lehet fokozni a "mélységet" azaz sok réteg és még szebb kinézet]

Lakk : Erre pl sok lakk nem képes mert megeshet hogy a 4. 5. réteg után már "opálosodik" a sok felvitt lakk és hiába fényeljük nem lesz szebb. Ehhez olyan Lakk azaz Festékcsalád lakkját kell használni ahol a lakk oly víztiszta hogy akár a 20. ! réteg után is tökéletesen átlátszó azaz mint egy zorall üveglap a festésen...

Nos remélem azért meg is érti valaki amit írtam... :lol: :lol: :lol:


Üdv a én

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 3:55 pm 
 
Friss......

Motorháztető gagyi így vésés és cumi...de lejött... :lol: :lol: :lol:

Kép Kép Kép

Két lapból az új, mert minden irányba törik..Bár még most sem annyira íves mint az 1:1-es, de talán így már elmegy

Kép Kép Kép

Kis vágási eszterek itt ott

Kép

Ajtó vonal bemarás és kopoltyú kialakítás oldalt

Kép

Kis papír sárvédő és egy 270mm alváz / 109mm kerekek
Ilyesmi várható

Kép Kép

Kép Kép

Van még mit reszelni....

Kép


Üdv
L Atya

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 5:10 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Frankó a gép! De, nem irigyellek Latya! :shock:
Persze ha egyszerű lenne nem Te csinálnád! Kitartás, lélekben veled vagyunk. ;)

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 6:46 pm 
Bója kerülgető

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Budapest, XVI. kerület
Na kérem!

A színre visszatérve, szerintem a gyárihoz legközelebb állóval fényezzük. Tengelytáv lehetőleg legyen
a gyári AXI, ha lehet a Honcsóé, így nem kell állandóan variálni, ha bódét cserélek. Hogy állunk az arányokkal, plató, és tengelytáv ügyileg? Szerinted a tetőre fel lehet "fúrni" a ledeket, ami a tetőlámpát imitálja? Ezek nagyot ütnének kinézetre, és feelingre!!!
Az a vésés "nagyon fájt", de hát áldozatok nélkül nincs győzelem! ;)

Nagyon pofás a bódé, grat az eddigiekhez!!!

_________________
Üdv: Patent Laci.
www.patentcentrum.hu
06 20 941 2687.


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 8:52 pm 
Bója kerülgető

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Budapest, XVI. kerület
Na kérem!

Ragasztó holnap intéződik, csak nem engedett el a Gyár :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Üdv: Patent Laci.
www.patentcentrum.hu
06 20 941 2687.


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: csüt. jan. 31, 2013 9:02 pm 
 
Köszi Döncypapa !

Pé úr Lefekvés előttre egy kis szössz...
persze neked is THX a nyalást :lol: :lol: :lol: :lol:
Szal led sztem minden további nélkül mert csak luk aszt had égjen...
Tengelytáv : Maholnap rátérünk mert eljő a plató hamar de remélem előbb jössz és hozod az UHU-t mint ahogy faragom a platót...
Ami aggodalmakkal telít : Hozd a verdád összetéve mert ~148mm lett a fülke belül...Aksi miatt... :o :o :o :o :o

Na de mára még :

Belül erősítések, bordák sarkok vastagítása majd még egy kis ráspoly és csiszoló hogy kerek legyen a boci feje....

Kép

Majd még mára egy kis látványpékség : Lámpa cumizós és némi rács közép...
de van még bőszen viszont a motorháztetőt hanyagolom a továbbiakban ez marad :lol: :lol:

Kép

A Folyamatos hasonlítgatás elengedhetetlen sztem....

Kép


Üdv
L Atya

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: pén. feb. 01, 2013 1:58 pm 
Bója kerülgető

Csatlakozott: kedd máj. 22, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 237
Tartózkodási hely: Budapest, XVI. kerület
Na kérem!

Az utolsó képen a 2 kocsi egymás mellett: a hűtőrácsnak, nem kellene döntöttebbnek lennie?! :roll:
Lámpánál is érzékelhető a különbség! Tessék FIGYELNI :!: :!: :!:

_________________
Üdv: Patent Laci.
www.patentcentrum.hu
06 20 941 2687.


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: 2002 Dodge M80 Concept
 Hozzászólás Elküldve: pén. feb. 01, 2013 3:18 pm 
 
Patent Laci írta:
Na kérem!

Az utolsó képen a 2 kocsi egymás mellett: a hűtőrácsnak, nem kellene döntöttebbnek lennie?! :roll:
Lámpánál is érzékelhető a különbség! Tessék FIGYELNI :!: :!: :!:


Nem árt ha figyelsz az csak jól jöhet a projektnek !
ha hallgatsz lehet nem is fog hasonlítani ...
de mint az esküvőknél : utána már...
Szóval nyugodtan csak segíthet

Válasznak
Gyári :
Kép

Kép

Elég csalóka a fotósorozat de tán e gyári vonalas érezhetőbben nem csalja annyira az optikát és mivel dönteni kellett a dőlésről mert nem találtam jobb oldalképet a rácshoz így ilyen most :

Kép

Kép

azaz hozzávetőlegesen majd másfél centi a rács függőleges dőlése (inkább íves mint dől) és keresztirányban pedig kb 1-1 cm ahogy a sárga derékszögesnél látható.
Remélem megfelel mert ez már ilyen lesz.... :lol: :lol: :lol:

Lámpák :
Mivel azok csak a "tokok" így elmondható előzetesen : megy belülre egy belső henger és kívül a kereszt irány marad ahogy az utolsó képen látszik
de a függőleges irány jó 2-3mm vissza lesz csiszolva így dől a teteje és az íves rácskialakítás végett úgy látszik az oldalai is de ha figyeled a lámpaburák belső peremét
a baloson a jobb része a jobboson a bal része belül ami ránézésre egyformának tűnik így azt kell mondjam keresztirányban nem dől a lámpa.....csak függőlegesen az meg mint elébb írtam még folyamatban...
Viszont ha dobsz egy olyan képet mint nekem az utolsó lehet van keresztirányú dőlés is de amíg a lámpát nem alakítottam ki a végső forma világra addig nem vagyok benne biztos kell viszont még elválhat

Ami jó : a kabinon az ajtóvonalakon és a motorháztetőn szellőzőn ezek szerint nem látszik nagy különbözet csak a lámpákon amit most kezdtem el... Ennek örülök ez elismerése munkámnak :lol: :lol: :lol: Jöhetnek a kötekedések mert amit nem veszünk észre alapozás után nem lesz kijavítva !! Úgy marad..
Ma Lámpák, rács és sárvédők
Holnap lökhárító,kilincs ablaktörlő és a birka az elejére (nem a portrém..)
Vasárnap estig tervezem a platót így hamar hozd holnap tesztre a tengelytáv végett mert hétfő-kedd legkésőbb fújni akarom...már 3 napom ráment...igyekeznem kell :lol: :lol: :lol:

Egyéb észrevétel hiányában :

Pé úr megérkezett a ZUHUVAL Köszönöm !!
így adtam is a stabilitás oltárának és szépen kikentem minden szegletet sarkot belül...

Kép Kép


Üdv
L Atya

Rc Custom Builder
__________________________________________________________________________________
Csepel 130B ; Hummer H1 ; Project Crawler ; Toyota Hilux ; Grand Cherokee ; JeeP Nukizer ;
JeeP Cherokee XJ ; JeeP Comanches ; Nissan Patrol ; '63 Willy's JeeP ; Defender 109 ;
JeeP Lower Forty ;scx Hot-Rod; ~Dodge M80


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 62 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség