Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 11:49 am 
 
Fero75 írta:
Túl sok lett a rozsda.. :(


Nos ez nézőpont kérdése..remélem egyre gondolunk nem azt hiszed hogy barna marad az egész...
Lássuk ezen télleg sok :

Kép

Ez reálisan valósághű és tán használatban lévő eredeti :

Kép

Ez egy lapukkantabb forgalomból valószínűleg kivon :-) :-)

Kép

ez egy megindíttató effekt bár nem zil :

Kép

Természetesen a végén meglátjuk mennyi az annyi... :shock: :shock: :shock:

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 1:27 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Alapnak tök jó, ha telibe van fújva barnával... :)

http://www.scale4x4rc.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=289

Vasárnap kapsz egy kis rozsda pigmentet, ha jól viselkedsz! 8-)


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 4:48 pm 
 
Napalm írta:
Alapnak tök jó, ha telibe van fújva barnával... :)

http://www.scale4x4rc.hu/phpBB3/viewtopic.php?f=8&t=289

Vasárnap kapsz egy kis rozsda pigmentet, ha jól viselkedsz! 8-)


Ahh már túl vagyok rajta azért thx
képek mindjárt...később... :P :P :P


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 4:57 pm 
 
Halipapi

Nos a mai menetelés...fele mert csak ezt van időm feltolni este a többit is pótlom
Mivel megszikkadt a putty adtam neki kétkomponensű javítót és reménykedem.
Természetesen a javítás megint csiszolással és ismét műanyag alapozással fog járni.

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép

Reményeim szerint eltűnnek az alu-lapok élei és a stirol rétegek amik igencsak látszanak. Mivel airbrush-al festem így arra jutottam nem használom ki a sózós technika előnyeit mert végeredmény képen nem akarom teljesen össze foltosítani a kasznit. A rozsdás effekteknél meg arra készülök elég lesz maga a textúra és nem kíván egyéb sós technológiát vagy valami, de meglátom.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 5:05 pm 
 
Fényezési hírek este temetőjárat után...
:lol: :lol: :lol:

Üdv
L

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 5:50 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Én meg itt kattingatom itt a kis képet, hogy végre lássam. :lol:

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 5:56 pm 
Szalagszedő

Csatlakozott: szomb. máj. 25, 2013 9:55 am
Hozzászólások: 113
Tartózkodási hely: Makó
hali

Nincs az a rozsdamaró ami leszedi ezt a rengeteg rozsdát... :D
Nagyon jó lesz! Várjuk a képeket.

_________________
Üdv: Veszter


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 7:35 pm 
 
Halipapi
ahogy ígértem
a mai festés
azaz Paint stage 1 (első felvonása )

Természetesen a nem kevés vizes-csiszolás után ismét a műanyag alapozása következett a mostmár jól bevált Mobihel Plastic Primerrel, természetesen most is mint mindég airbrush stukival fújtam így több rétegben toltam mert az airbrush tudjuk nagyon vékonyka...

Kép Kép

Hagytam neki száradási időt hogy ne ütközzön a következő réteggel de sokat azért nem vártam vele mert viszket ám a valag rendesen. Száradás után jöhetett is a fehér ami nem rossz alap mert minden színnek ha alá fújjuk ad egy világosítást és élénkebbnek hat a végső szín. Ez lehet a fehértől a vörösig bármi egy fekete alapon tudjuk a piros is bordósabbnak tűnik még ha teljes száradást is várunk éppen ezért a rikító színek alá fehér alap kell.
Festéknek ismét az ami van . Airbrush festék azaz House of Kolor festékek.
Faxa nagyon kis pigmentes kis airbrush grafikai festékféle ami pont nem jó egy ilyen alapozáshoz és színezéshez mert vékony réteget képez (grafikákhoz éppen ezért kiváló). Viszont reménykedem az USA garantált minőségében : azaz Színtartó, jó színek nagy színpaletta és effekt paletta...meglátjuk mire lesz egy lepukkantabb zil-nél jó.

Kép Kép Kép Kép

Fehér száradás után kevertem egy kis bilikéket amely a fehér és a Kobaltkék kombóból rakodott össze. Szemmértékre semmi extra színskála vagy valami. Egy szikkadtabb kékre vágytam ami megfelelő alap lesz remélem.

Kép Kép

Ezután a kobaltkékből löktem még a stukiba hogy mélyebb kéket kapjak és szépen összefröcsköltem egy két élen itt ott hogy azért lássam merre megy a végső menet.
Kimaszkoltam (ragasztó-szalagoztam) a tetőrészt és az elejét hogy ne fújjak-ködöljek át a fehéren maradt részekbe. Ezt nem tudjuk eltúlozni mármint a sötétebb kék fröcsit mert végsősoron egy használt autót akarunk ami nem egy egyszínű fényezés így minden folt jól jöhet a végén.

Kép Kép Kép

Miután végeztem lekaptam a Maszkolást és így nézünk ki hirtelen de már végre Zilesebben...

Kép Kép

Kép

Mai festés folyt.köv. mindjárt csak iszom egy sört és ránézek a paripára közben :-) :-)


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 8:40 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Szép munka! 8-)
Tényleg, végre "ZIL színű" a vas.

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 8:54 pm 
 
Paint stage 1 (második felvonás... )

Halipapi

A bilikék és a fehér ugye a helyén...foglalkozzunk a korrózióval.
Egy enyhén vöröses de barna árnyalattal kezdem a rozsdát, a felpöndörödött festékes részeken ecsettel hogy ne ködöljek a szélekre egyéb helyeken pedig az airbrush pisztoly volt segítségemre a foltok átmenetek és folyások megalkotására. hozzávetőlegesen ahol valami barnás folt lesz azt ezzel kezdtem meg így átláthatóbb a végső rozsdás részek garmadája és talán ráérzek mikor elég mert az a legnehezebb feladat mindég a rozsda mennyiségnél...

Kép

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Kedves kis részem :

Kép

Nos nem palástolom a hibákat sem mert azokból okul az ember ím egy nem gyenge :
Belehordtam és szépen átfedtem a rozsda textúrával a motorháztető és a karosszéria közti vonalat. Ezt majd dremerrel orvosolom és valami kosszal takarom el szerintem....

Kép

Kép Kép Kép Kép

Miután végeztem az alap barnával jöhetett a piros a narancs és végül a gyenge citrom sárga de azzal nagyon vigyázva mert elviheti a jelenetet...Miután megszáradt adtam neki egy airbrush effekt festéket ami igazából egy átlátszó aranysárga valami és belefedtem minden rétegbe. Sajnos sok helyen kiködölt de nem probléma mert a végső koszos design még odébb van. ezzel a "Kendi" Pagan Gold nevű dologgal minden rozsdás részt átfújtam és helyenként önmagában is használtam folyásként vagy színként.

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Kép Kép

Összességében egy igen azaz erőteljesen "Élő" rozsdát sikerült létrehoznom ami annyira új és élő rozsda hogy a jelenlegi szép alapfényezéstől még el is üt. Remélem ez a legvégén nem lesz túl erős. Tanulság a menet trendben :
Bár a rozsda effekt pontosan olyan lett ahogy szerettem volna de úgy érzem a szemcse vastagsága helyenként soknak tűnik ami arra a következtetésre mutatott, hogy legközelebb finomabb porszerűbb szemcsékkel csinálok hasonló textúrát. Tanultunk megint de ehhez ennek el kell ugye készülnie hogy a végső konzekvencia helytálló legyen.
Még okulás képpen . ha szűz új autót szeretnénk elengedhetetlen az hogy a felragasztott plusz vonalak kiálló részek előtt megtörténjen a csiszolás gittelés mert a zilen is látható hogy bár nagyon igyekeztem a hibás részeket eltüntetni sajnos ez ismét sikertelen maradt. Ennek két oka is van : elfogyott a türelem csiszolás gittelés terén és Használt autó lesz így nem is baj ha kicsit javított vagy kogány fényezett az alap. Nos sok helyen ezért is hagytam annyiban a tükörre csiszolást.

Pár show truck foto hogy is állunk.

Kép Kép Kép

Azt hiszem a következő festési lépés (Paint stage 2.) összhangba hozza az új rozsdás részeket és a bilikék zsír újnak tűnő orosz csodát. Így holnap jöhet a következő lépés a koszosítás, a kéder-gumifestés a kilincsek majdani ablaktörlők és sorolhatnám...Van még mit bütykölni és akkor ez még csak a Kabin....

Üdv
L

Best of Tálééé ..
Gumma az ívek alatt így :lol: :lol: :lol:

Kép


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 16  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség