Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Egyéb » kOFFer




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: New Bright Ford F150 teszt
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 12, 2012 6:11 pm 
Szalagszedő
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2012 1:08 am
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Tatabánya
Sziasztok!

Megosztanám veletek a gazdaságos áruházban vásárolt New Bright autóról a tapasztalataimat.
Akciós áron vásároltam a fent nevezett áruházban Ford F150es modellt ami Off-Road autó kinézetű,sár effekttel a karosszériáján.A szép nagy dobozt éppen csak sikerült az autóm csomagtartójába préselnem,irány haza és próbára tenni az új szerzeményt.
Kibontás után a doboz tartalma maga a jármű,2db ceruza elem,egy 40MHz-es rádió,egy 9,6V-os töltő és a hozzá tartozó akkumlátor.Érdekes módon az autóról hiányzott a bal oldali visszapillantó tükör és az aksi fedél,de ez nem is érdekelt.A nyolc darab rugó csak dísz,rugózása nulla,ez egy full merev alváz.
A karosszéria kemény műanyag ami a közelébe sem ér a Tamiya által gyártott modelleknek,még a szintén New Bright gyártámányú Land Roverekhez sem.A gumi ami inkább a műanyaghoz hasonlít sem győzött meg,de ez egy játék autó,hát akkor játékra fel!
Aksi a töltőbe,és be a 220V-os hálózatba.A töltőn semmiféle kontroll fény nem jelzi hogyan is áll az aksi töltöttségi szintje,csak a felírat ami alapján 4óra szükségeltetik a feltöltéshez.

Négy óra múlva a kíváncsiságtól vezérelve kezdtem meg az üzembe helyezést.
A távirányítóba 2db ceruza elem szükségeltetik,ezt tartalmazza a doboz.Behelyezés után a táv azonnal bekepcsolt állapotba került,hiszen nincs is rajta kapcsoló,viszont 4csatornát lehet rajta állítani.Amennyiben nincs mozgásban a táv egyik irányító karja sem,automatikusan kikapcsol és elalszik a sárga kontrollfény.

Az autóba is gyorsan belekerül az aksi,nem is kell hozzá a fedél,nem esik ki belőle.
Irány az egyenes!Na ezzel nem is volt gond.A gondok akkor kezdődtek amikor kanyarodni próbáltamNa ez kihívás!A kanyarodási szög,jobban közelít a nullához mint az egy fokhoz.Többszöri próbálkozásra sikerült megfordulnom a géppel és már suhant is vissza hozzám a hátsókerék meghajtású mocsárjáróm.

A gyenge kezdés után,gyerünk a szabadba,hiszen ez egy off-road gépezet!
A kinti terepen a New Bright terméke a vicc kategóriába sorolható.Küzdelem vele minden akadály,viszont aszfalton használható és a sebessége is elfogadható.A kanyarodás szintén jó nagy ívben volt megoldható,nyerges vontatóval kisebb helyen meg lehet fordulni mint ezzel.

Kinek ajánlom?Annak akinek még van nagy hely a polcán és "ilyenem még úgy sincs".A játék élménye feledhető volt...A műanyag alkatrészek sorjásak és nem valami szép kidolgozásúak.
Nem bizonyított terepen,mocsárba meg nem is merném vinni.Az aksi a próba 15 percét hősiesen teljesítette.Csodát nem vártam,de hát ez a teljesítmény elég gyengécskének bizonyult.
Remélem amiért vettem arra a célra meg fog felelni és a karosszériája új életet fog kezdeni egy triál autón.A sár leszedése és a kaszni használható állapotba hozása nagy kihívás lesz,de ez már egy másik történet!


A vizuális 'élmény':
http://www.youtube.com/watch?v=jR4daLAM ... kswcn-j78=

_________________
Tatabányai R/C Baráti Társaság


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: New Bright Ford F150 teszt
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 12, 2012 6:49 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi
Hát ez nagyon f@sza!! Igazi élmény volt a videó is!! Tök tálén mozog........ :lol:
Azért Fecus megmutatta mire is képes az a jó kis bódé egy rendes alvázon!!

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: New Bright Ford F150 teszt
 Hozzászólás Elküldve: csüt. ápr. 12, 2012 7:18 pm 
 
Szóval..
nem tudom mennyit költöttél rá
de nem jött volna ki az árából 3 db !! G mercedes styrol kaszni ???
No de sebaj így hogy Ford tálézol, meg fogom csinálni a "GÉT" !! amit eddig azt hittem titokban készítesz... :lol: :lol: :lol: :lol:


Tréfa mentesen :
Mondhatnám a sárdagasztóra ezt :Egyétek-vigyétek...

Köszönjük a tanulságos beszámolót Fero papának !! reméljük sokan megfogadják !!!!


Üdv


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: New Bright Ford F150 teszt
 Hozzászólás Elküldve: csüt. dec. 20, 2012 4:55 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2012 12:31 pm
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló
igaz nem f150, de NB:

http://jatek.vatera.hu/kisauto_jarmu/versenyauto/hatalmas_saros_festesu_taviranyitos_auto_1686187442.html

Valaki esetleg? tessék sietni! (csak találtam, nem én árulom...)

_________________
Axial SCX10 Jeep Cherokee XJ


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 4 hozzászólás ] 

Fórum kezdőlap » Egyéb » kOFFer


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség