Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Egyéb » kOFFer




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: pén. okt. 11, 2013 12:12 pm 
 
Innen is okosíthana valaki...
THX

http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=auto&tl=hu&u=http%3A%2F%2Fwww.cameltrophy.com.br%2Fhistoria.php


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: pén. okt. 11, 2013 6:12 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
Hi

Azért én úgy gondolom, hogy ha lesz ilyen rendezvényünk, az valszeg HRCCT Adventure Trophy lesz.
Innentől nem hiszem, hogy csak defenderek vehetnének rajta részt. (pedig b@szós lenne) Mondjuk ha Latya összedobna 10db kasznit, valami hihetelenül nyomott áron.... vagy talán egy támogató....... vagy........ 8-)
Ezzel sok részt venni kívánót fosztanánk meg a lehetőségtől. Azonban a látvány miatt biztos le(het)sznek kikötések.
De ez még elég távlati dolog, csak a miheztartás végett... ;)

Üdv: Leo

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: pén. okt. 11, 2013 8:10 pm 
 
Nos nézve egy eredeti Camel Trophy lényegét bizton akkor lenne érdemleges ha a Range Rover alapfeltétel lenne.... Ha bármelyikünk maholnap bizton végig tudná csinálni (tényleg 100%-osan) akkor azt hiszem az nem egy C.A. hanem egy hosszúra nyúlt erős Szombat.

Lényegében nekem továbbra is ez a meglátásom a témakörben :
Idézet:
Ember és gép határainak együttes feszegetése minden tekintetben...

Bizony nem az amit ucu neki akár én is megcsinálok...akkor nem challange vagy trophy...

Első körben sztem vesézzük a témakört az 1:1 ek múltja felöl mi volt hogy történt
szabályok alapfeltételek csapatok megmérettetések.
Amit én a neten találtam eddig :

1980 -ban átkeltek a Trans-Amazonian highway-en 6 német faszi a Camel cigaretta támogatásával. Majd a következő évtől bontakozott ki lényegében az igazi Camel Trophy feeling azaz beszállt főszponzorként a Range Rover és indult a különböző helyszíneken való nemzetek közötti megmérettetés. ezen a 7 évadon egyenként 1600 km-t tettek meg a menetek alatt és induló-érkező városok mellett nem találtam egyenlőre más instrukciót volt e valami nyomvonal megadva vagy egyéb... A '86 Ausztráliai menettől kezdve borult a trend és mindjárt be is duplázták a távot 3218 Km !!-re..de ezt csak kb 4 évig majd visszaállt az 1600 Km etap..
Wikin olvasható ez bőszebben.

Lényegében eddig annyira sikerült fényt derítenem hogy bár voltak kötelező érintendő pontok ahol egyéb kis feladatokkal gyötörték a résztvevőket azért hozzávetőlegesen ez egy tájékozódási futam is volt. Ennek okán sem feltétlen találunk meg mindenkiről mindent mert akkortájt még nem volt annyi stáb kint minden csapatnál mint a kortárs Dakar?-okon..

A feladatok széleskörűek voltak a közös kutatóközpont megépítésétől (Egy őserdei ismeretlen részen) a vízen való kajak vagy hegymászós embert gyötrő részekkel, nos ezek voltak a feladatok. így az autó is gyötrődött 1600Km-en és az ember még pluszban a feladat pontoknál.

Reklám volt ez a Range Rover-nek Meg a Camel azaz a JTI cigaretta gyárnak és igazi kőkemény rákészülést igénylő próba a nemzeti csapatoknak.

A feladatokról és a szabályzatról ha leltek valamit linkeljétek érdemleges lehetne és nagy segítség a belelátáshoz.

Tekintve azt hogy a gyár is speckón átszabta erre az eseményre a verdákat :

Idézet:
Safety Devices roll cages
Under body protection and steering guards
Modified electrical systems
Winches
Dixon Bate tow hitches and recovery points
Mantec snorkels
Transmission breathers
Michelin XCL or BF Goodrich Mud Terrain tyres
Upgraded suspension and transmission components
Auxiliary fuel tanks
Webasto fuel burning heaters
Brownchurch / Safety Devices roof racks
Hella driving, spot, fog, convoy and work lamps
Brownchurch Bull bars and bush wires
Flag poles
Event plaques, decals and sponsor logos (including Camel Trophy Adventure Wear/Bags/Boots/Watches, Lee Cougan, Perception, Sony, Scott USA, Safety Devices, Land Rover, Fjällräven, Warn, Malaysia Airlines, Superwinch, Shell, Avon)
Expedition tools, Jerry cans, Pelican cases, Zarges boxes, high lift or New Concept air jacks, sand ladders, axes, ropes, drawbars, spades
Garmin, Terratrip and other navigation and communication equipment


Elég nagy a valószínűsége hogy egy tamiya nem biztos hogy végigfutna egy Rc-Camel Trophin meglátásom szerint... :o :o :o
Kell még sok infó és segítség hogy még többet lássunk a témakörben 1:1 oldalról

Thx L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: pén. okt. 11, 2013 8:17 pm 
 
Leowrc írta:
Hi

Azért én úgy gondolom, hogy ha lesz ilyen rendezvényünk, az valszeg HRCCT Adventure Trophy lesz.
Innentől nem hiszem, hogy csak defenderek vehetnének rajta részt. (pedig b@szós lenne) Mondjuk ha Latya összedobna 10db kasznit, valami hihetelenül nyomott áron.... vagy talán egy támogató....... vagy........ 8-)
Ezzel sok részt venni kívánót fosztanánk meg a lehetőségtől. Azonban a látvány miatt biztos le(het)sznek kikötések.
De ez még elég távlati dolog, csak a miheztartás végett... ;)

Üdv: Leo


Erre annyi : Rc Camel Trophy
a G4-et meg a tök tudja vegyesérzelmű 3 napos tréningeket (éjjel persze pihennek :lol: :lol: ) már az amcsik tolják nem tegnap óta. Egy RcCamel trophy akkor lesz az igazi ha valamelyest "reprózódik"
az eredeti... majd aki ki tudja fizetni a nevezést és meg is akarja csinálni biztos nem egy RR kasznin fog problemázni de ne menjünk a dolgok elibe maradjunk a CT 1:1 megismerési témakörében.


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: szomb. okt. 12, 2013 5:49 am 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: szomb. jan. 21, 2012 2:52 pm
Hozzászólások: 1236
Tartózkodási hely: Százhalombatta
Camel Trophy 1:10

Kép

_________________
-Döncy-
duchony.zoltan@gmail.com
Telenor/354-2873


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: szomb. okt. 12, 2013 6:33 am 
 
Öcsééémm

nem lelek szabályzatot az istenért sem sehol
Lehet ne is volt csak mentek ából bébe aszt ennyi...... :lol: :lol:
Minenhol a versenyzőkről a csapatokról eg az autókról van téma szöveg fotó vagy film...
pleasee ha valaki lel valahol valamit

A cseh a Portugál CT. lapokat már végig böngéztem ott semmi.

A G4 reményeim szerinti szabályzata :

http://origin.landroverg4challenge.com/index.php/public/content/download/697/4214/file/LRG4C_2009_Application_Form_English.pdf

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: vas. okt. 13, 2013 7:15 pm 
 
Mi van punnyadt ercések
Sehol semmi ?
vagy mindenki ennyire készül az utolsó menetre ?

Vazz leunom az agyam veletek...


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: vas. okt. 13, 2013 7:16 pm 
Off-road Mester
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 5:05 pm
Hozzászólások: 4357
Tartózkodási hely: Gödöllő
:D 8-) :lol:

_________________
RC4WD TF2 Marlin Crawler, RC4WD TF2 Toyota 4Runner
RC4WD TF2 SWB Jeep Wrangler, RC4WD TF2 LWB Toyota SR5
Vanquish VS4-10 Jeep JK, SCX10 Jeep Wrangler, TT Subaru,
- RC4WD TEAM DRIVER - CRAZY-CRAWLER TEAM DRIVER - TOPMODELLISMO TEAM DRIVER -
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 14, 2013 6:48 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: csüt. jan. 12, 2012 8:29 pm
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Gödöllő
Az én véleményem, csakhogy ne legyen üres a topic... :D
A Camel Trophy egy kaland túra.... ami az utcai alap terepjárók kemény terepre helyezése. Hogy bebizonyítsák, egy kis találékonysággal és komolykitartással ezek az autók bárhol képesek elmenni.... egy baromi nagy reklámfogás "európa jeepjének"... :) (na ezért a "fanok" tuti nyársra szúrnak :) )
Az adventure szerintem ugyancsak egy kaland túra. Rc-ben pedig véleményem szerint a szép ultra "tálé" autózás kemény terepen, minimális kézi segítséggel....
Egy rc-s rendezvény, vagy mondjuk egy versenyt én úgy tudnék elképzelni, egyénileg vagy akár 2-3 fős csapatokban is, mint mondjuk egy geocaching versenyt...
A-ból B-be eljutás, X,Y,Z pontok érintésével, a pontok természetesen nehezen megközelíthető helyeken lennének... Ezeket a pontokat lehetne keresni is, de lehetne teljesen nyilt is ezeknek a pontoknak az elhelyezkedése.

Na hirtelen nagyon röviden ennyi a véleményem......

Üdv.: Pege

_________________
"Buff neki, azt karist!"


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: OFF Topik...ami belefér
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 14, 2013 7:24 pm 
 
- Sárga Land roverek
- Scale-sítettebb paraméterek
kerékméret motorkörszám pinion maximalizálva
- Pár fix pont a megadott útvonalon ahol a feladatokat is kell teljesíteni
- 3-4 fős csapatok
- Etap minimum 70-100 km (de ez lehet több is így valszínű megmaradna a kihívás jellege)
-Etap akkora hogy tuti este (sötétben) is menni keljen
- Csak azt használhatod (aksik, javítócuccok ilyenek) amit közben egy túratatyiban a hátadon viszel
- Pálya hegynek fel annyi le is és persze víz ...
- Feladatok az autóhoz kötöttek (ez nem az adidas nyílt nap ahol fitneselni kell)

Nem árt Valami nyeremény, kontra nem 1500 a nevezés , egy űtős hejszín Nemzetközi összehívás ilyenek...

De ha Trophy-adventure-challange akkor nem lehet egy délutáni 5 órás teaszürcsölős NPT
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Dzson rambo szettben autóval a kezedben 20 órán keresztül szopsz...asszem nekem ez lenne egy igazi challange...

Üdv a én


Vissza a tetejére 
  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 335 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 34  Következő

Fórum kezdőlap » Egyéb » kOFFer


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség