Regisztráció    Belépés    Fórum    Keresés    GyIK

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 4:04 pm 
 
de mekkora köszönöm !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 8:19 pm 
 
Halipapi

Mai menet karosszéria felületen...

Sibeda-dák és a kütyküjeik

Kép
Kép Kép

Hátfal befejezése

Kép

Ablakkeretek ajtónyílások és egyéb ilyenek bemarása kivágása metszése...

Kép Kép

Kilincsek

Kép

Kép Kép

és némi hogy is állunk :

Kép Kép Kép

Nos van még pár apróság ...a kasznin
a plató a beltér az alváz-tuning meg aszt karácsonyig vagy után...de egyszer-csak meglesz

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 9:56 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 8:45 pm
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Budapest, XV.
Hali!

Csak neked,csak most ;) :D


Kép

Üdv: Zsolt

_________________
Jeep River Rider
HB Cyclone TC


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 9:57 pm 
Sziklamászó
Avatar

Csatlakozott: pén. jan. 27, 2012 7:14 pm
Hozzászólások: 1099
Guszta :) Nem zsibbadt el a kisujjad?


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 10:47 pm 
Bója kerülgető
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 25, 2012 8:45 pm
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: Budapest, XV.
Hali!

Pár régi Zil ;)

Kép

Üdv: Zsolt

_________________
Jeep River Rider
HB Cyclone TC


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: hétf. okt. 28, 2013 11:17 pm 
Sárvédő
Avatar

Csatlakozott: hétf. okt. 28, 2013 6:07 am
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Pécs
Egy kis bemutató:



Meg egy közeli beltér:

http://tvoya-mashina.ru/wp-content/uploads/2011/03/6456455489789645.jpg

_________________
Kép


Vissza a tetejére 
   
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: kedd okt. 29, 2013 10:41 am 
 
Köszönöm Mindenkinek a képeket az intelmeket és a ne aggyon isten dicséreteket :lol: :lol:

Ha megindul a képfeltöltés a piloton-megen (nem mindég megy valamiért) dobok fel mai képeket lámpa és zsanér oldalról...

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: kedd okt. 29, 2013 12:17 pm 
 
Állandóan eltűnik az AdobeFlash player a gépemről...ezért nem tudok képetfeltölteni...nem is értem..
na mindaggy

ЗИЛ Zsanérozás

Kép Kép Kép Kép

Kép

Indexelés..

Búra faragása prízmából :

Kép

Na ehhez most jól jött a "dremer" és faxa kis bemarásokat tudtam a "búráknak" csinálni

Kép

cupp bele
Kép Kép

A fény búra
Kicsit "belecéencéztem" az üveg alját így jobban egynek érzi az amber azaz gyáriszerűnek...sztem de hogy mekkora nyalás ...legközelebb körbeszilozom aszt jóvan :lol: :lol:

Kép Kép

Keret kerekítés, csiszolgatás

Kép Kép Kép

és hopp a helyén a cucc (azaz a keret mert a búra csak festés után)
Kép Kép

ím a fénytechnikai előkészítés a frontoldalon

Kép Kép Kép

És még mindég csak a kabin... de látom már a fülke külső munkálatok végét legalább

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: kedd okt. 29, 2013 8:43 pm 
 
Halipapi

Nos elérkezett a gyógyszerhiány minden részről..és megindítottam a végső design munkálatokat a karosszéria elemeken. Első lépésben felragasztottam több helyen a "rozsda" textúrát ami reményeim szerint élethűbbé varázsolja a végső kinézetet. Rengeteg időt töltök manapság diorama fórumokon hogy el el lessek technikákat ötleteket műhelyfogásokat de elhiheti mindenki nem könnyű sok dolog még ha annak is néz ki.
Visszakanyarintva a zilre
megpróbáltam nem eltúlozni a rozsdásítás elméletét és ellenben sok hazai barna kenőcsössel szemben remélhetőleg jó és realisztikus helyekre felhordani az alapot azaz rozsdásítani a karosszéria idomokat.

Diorama technikát is csempésztem a dologba ér mivel ez nem a racsing autó (bár nem mintha valaha is vigyáznék az autóim kasznijaira) remélhetőleg a játcós feelingbe belefér a kidolgozás és életképes marad az autón minden kitaláció.

Vékony alufólia szerű de nem a legvékonyabb háztartási, ezek segítségével alakítom ki a festék feltekeredést a rozsdás natúr kaszni részeken de nem eltúlozva csak helyenként azért látványos pár darab sikeredett.

Itt a bal mocitető menete hozzávetőlegesen értelmezhető mi történik.

KépKép Kép

Volt ahol csak az alus téma és az alatta elhelyezkedő "rozsda-textúra" a végkifejlet, de van ahol csak az alut tettem oda mint majd felpöndörödő festékrétegnek egy egy horpadás vagy ütés résznél

Kép Kép Kép

Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Nos elég kacat lett az orosz de meglátjuk a legeslegvégén sok e vagy kevés...

Kép

Ezek után úgy döntöttem rátolom az alapozót és egy réteget (esetemben barna rozsda alap) ami megmutatja a hibákat ha vannak az elemeken.
És HOPP !! Itt ugrott a majom a vízbe szameg szar volt a putty a kenőcs a faxom tudja de visszaszikkadt és minden egyes részt át kell javítani neo valamivel rohadjon meg...de van remény sebaj
Ami még előugrott hogy bár az alu festék balhé imitációk széleit szanaszéjjel csiszoltam ( a vékony alufóliát) mégis perem látszik a fenébe belé... De majd megen putty és akkor eltakarítjuk az ilyen problémákat.

Kép Kép

Természetesen ha már fröcsköltem vittem a barnára némi színt hogy meglássam életképes e a rozsda kitaláció és sztem nem fogok csalódni a textúrákban de a szűz felületek még puttyért kiáltanak, és van még itt ott egy két ajtó vonal vagy egyéb ami megint kis utómunkálatokat igényel

Egy számomra remek elrohadt rozsdás lépcső a jobb oldalt ami a taposólemez elhagyása végett szanaszét korrodált. a Bal oldalin terveim szerint megpróbálok taposólemezt kialakítani kissé használatban lévőbb rozsdamentesebb kivitelben.

Kép

A motorháztetőn is ígéretesnek tűnik a festékfelhajlás és az alatta berétegződött rozsda ami levágta a festéket végül is...

Kép

A bal első sármentő evidens hogy lukas kell legyen mert sehol nyema lik így kellett egy ilyen rész is.

Kép

Az elején még nem érzem helyén a dolgokat de ezt most beteszem a vadidegen barna színnek ami végett nem zil a zil. A végső fehér fronttal reményeim szerint azért rendben lesz a rozsda minden zegzugban. Ha nem majd legfeljebb visszacsiszolok, de ezt majd a végén meglátom.

Kép

Nos igaz két nap pihi jön építés oldalról dolgozni is kell, de azt hiszem ez a Festési első szakasz sokat segít a végső kialakítás megítélésében. A bili-kék és fehér kombós festék alól eléggé pirítani fognak a rozsdás részek de igazából ez is volt a tervem egy fényezett is és de valóságosabban szétrohadt zil ellenben a sok előző simán airbrush-al rozsdásított kaszni festéseimmel szemben. Remélem megéri a végkifejlet ennyit vacakolni vele.

Üdv
L


Vissza a tetejére 
  
 
 Hozzászólás témája: Re: ЗИЛ
 Hozzászólás Elküldve: pén. nov. 01, 2013 9:16 am 
Szalagszedő
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 29, 2012 1:08 am
Hozzászólások: 130
Tartózkodási hely: Tatabánya
Túl sok lett a rozsda.. :(

_________________
Tatabányai R/C Baráti Társaság


Vissza a tetejére 
   
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
 
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 158 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő

Fórum kezdőlap » Trial építések » 1.9


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

 
 

 
Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség